עמוד בית   מפת אתר   צור קשר
חיפוש
ENGLISH  
 
   

קמעונאות

 
רמי לוי, שופרסל, יינות ביתן או ויקטורי: איפה כדאי להזמין משלוח?
 אוקטובר 2018
הדר קנה, דה מרקר
"הצורך בחנויות רק הולך וקטן, התחום של משלוחי המזון באונליין הולך וגדל. מה שאומר שכולם יהיו שם".
כשהבועה תתפוצץ: שופרסל משיקה רשת פארם חדשה - המחירים ירדו?
 אוקטובר 2018
נגה ניר נאמן, ברקוד חדשות 10
"סופר פארם ממוצבת מאוד גבוה ואין לה אינטרס להוריד מחירים. כמו בשוק המזון, ואנחנו רואים את זה בשנה האחרונה, המחירים רק עולים. לכולם יש אינטרס לשמור את רמת המחירים גבוהה".
"BE": נחשף המיתוג החדש של רשת ניו-פארם בעידן שופרסל
 אוקטובר 2018
שני מוזס וענת ביין-לובוביץ', גלובס
"עדות לעוצמת המותג של סופר-פארם ביחס לניו-פארם היא העובדה שמצאנו במודל ביקושים: השלט של סופר-פארם שווה 600 אלף שקל לעומת ניו-פארם, בתוספת פדיון חודשי, גם כשהוא ניצב בדיוק באותו המיקום".
חגי תשרי חלשים לרשתות האופנה והקניונים: ירידה של 7% במכירות
 אוקטובר 2018
שני מוזס, גלובס
"במדינה שבה יש גידול של 2% באוכלוסייה, כשההוצאה הפרטית גדלה בין 2% ל-5% בשנים האחרונות, היינו מצפים לגידול במכירות בקניונים של בין 5% ל-7%. אנחנו לא רואים גידול גם אצל קבוצות הגדולות עם הקניונים הטובים בישראל, וזה אומר שהמצב לא מזהיר".
שופרסל נגד סופר פארם: קרב המיליארדים יוצא לדרך
 אוקטובר 2018
הדר קנה, דה מרקר
אחרי הכישלון בריסון המחירים בשוק הפארם, שופרסל וסופר־פארם נכנסות לתחרות ראש בראש
"קיבלנו מתנה קטנה לחגים ונשלם עליה ביוקר אחרי החגים"
 ספטמבר 2018
הדר קנה, דה מרקר
"בתקופה האחרונה החלו לדבר על יוקר המוצרים והרשתות כבר הצהירו שעליית המחירים תהיה אחרי החגים. כלומר, בתקופת ביניים, כדי שלא נתעצבן עליהן, הן מייצרות תחושה שהמחירים לא עלו ואולי אף ירדו במעט - אבל בממוצע אנחנו נשלם יותר על מזון ב–2018 לעומת 2017. בעצם הרשתות נתנו לנו מתנת חג צנועה, שנשלם עליה אחרי החגים".
"פעם היו נוסעים לקניות בתל אביב, היום נוסעים לאשדוד"
 ספטמבר 2018
שני מוזס, גלובס
לדברי תמיר בן שחר, ממשרד הייעוץ צ'מנסקי בן שחר: "מי שמנצח היום הוא המתחם הפתוח והגדול ולא הקטן והעתיק. מי שגדול יכול לשנות את התמהיל שלו ולהמשיך להיות שחקן משמעותי"
"הרשתות רוצות להרוויח יותר כסף": שוב - קפיצת מחירים לפני החג
 ספטמבר 2018
ליאור ורוצלבסקי, חדשות ערוץ 10
"הרשתות הקמעונאיות מכוונות את סלי המחירים שלהן ואת המיצוב התחרותי שלהן בדיוק לפני תקופת החגים", מסביר תמיר בן שחר מ"צ'מנסקי בן שחר ושות' - ייעוץ שיווקי", "זאת, על מנת לגרום ללקוחות להאמין להן ולהגיע אליהן".
מה עומד מאחורי עליות המחירים בשוק המזון?
 אוגוסט 2018
שני מוזס, גלובס
לרשתות השיווק נוח יותר הפעם לבצע את ההתייקרויות, כי הן כבר זהירות יותר ומקפידות להפנות את האש ישירות אל הספקיות, כך ש"האצבע המאשימה לא תופנה אליהם", אומר תמיר בן שחר ממשרד הייעוץ צ'מנסקי בן שחר. "הן לא מסוגלות לקחת עוד פעם על עצמן ולהקטין את המרווחים שלהן, והן לא צריכות להתחבא, כי הספקים האלה הצהירו על העלאת המחירים".
הפולנים באים: ענקית הבגדים שתנסה לכבוש את השוק הישראלי
 יולי 2018
לדברי תמיר בן שחר: "שוק האופנה בישראל מוערך בסדר גודל של 19 מיליארד ש"ח בשנה. היום, אם סדר גודל של 15 אחוז מהצריכה שלנו אנחנו מבצעים בחו"ל, זה מקטין את היקף הצריכה בסדר גודל של 3 מיליארד שקל".
חוזרים לשכונה: "האינטרנט גמר את הקניונים" - ואלה הכוכבים החדשים
 יולי 2018
עדי דברת-מזריץ
לדברי תמיר בן שחר: "כל השחקנים בשוק הנדל"ן המסחרי מבקשים היום להיכנס ולהתמחות גם בשוק הזה. הם מחפשים עסקה כזאת בכל שלב תכנוני שבו מצוי המרכז ובכל שיטת בעלות. כולם מבינים את האטרקטיביות של זה ורוצים להיכנס לתחום".
בדקנו מאה מוצרי מזון וגילינו - המחירים ממשיכים לנסוק
 יוני 2018
נגה ניר נאמן, ברקוד חדשות 10
לדברי תמיר בן שחר: "תהליכים בשווקים לוקחים זמן. תוצאות מגיעות לפעמים שנה עד שלוש אחרי. המצב של העדר התחרות מייצר תמריץ הרבה יותר נמוך לרשתות לשמור על המחירים".
חופשה בחו"ל, קולנוע, מסעדה או שופינג - מה אתם מעדיפים?
 יוני 2018
הדר קנה, גרדיאן, דה מרקר
את הגידול בהוצאה של משקי הבית אנחנו מעדיפים להוציא על דברים שעושים לנו טוב — יותר מלקנות עוד חולצה. זה נכון לגבי כל מה שקשור לחיי הפנאי שלנו" - תמיר בן שחר
2000 קלוריות לסלט: כמה עולות לנו ארוחות הבוקר ה"בריאות"?
 מאי 2018
ברקוד, ערוץ 10, מהדורה מרכזית
על כל 4 שקלים שהוצאנו על קניית מזון ב"סופר" נהגנו להוציא שקל על אוכל במסעדה. בשנתיים-שלוש האחרונות היחס הולך ומשתנה: הישראלים מוציאים שקל במסעדה על כל שלושה שקלים בקניית מזון להכנה בבית. תמיר בן שחר בראיון למהדורה המרכזית של "ברקוד" המוקדשת לשינויים בהרגלי הצריכה בענף ההסעדה בארץ.
בענף המסעדנות מרוויחים בכפיות ומפסידים בדליים
 מאי 2018
שני מוזס, גלובס
מניתוח "גלובס" ומנתונים של משרד צ'מנסקי בן שחר עולה כי שוק ההסעדה בלע לתוכו את שוק בתי הקפה. בהיעדר ייחוד או בידול ויכולת לחולל רווחים מקפה וממוצרים נלווים בלבד, בתי הקפה הופכים למסעדות ובעלי הרשתות נאלצים למצוא פתרונות יצירתיים או קונספטים חדשים שיכולים להביא לגידול בגודל השוק. "כנגזרת מכך, אנחנו רואים עצירה של פתיחת סניפים חדשים, ויותר מכך - תהליך סגירה של סניפים מפסידים" - אומר תמיר בן שחר.
אחריות חברתית: מדוע נכשלו רשתות השיווק בשמירה על בריאותנו?
 אפריל 2018
נגה ניר נאמן, ברקוד חדשות 10
ארגוני הצרכנות האמריקניים הם העומדים בראש המהפכה שם ולוחצים כבר שנים מלמטה. בישראל המצב יותר בעייתי. "המזון ומוצרים נוספים, מכניס בישראל סדר גודל של 68 מיליארד שקלים בשנה. על לפני שנה-שנתיים, הרשתות הקמעונאיות בארץ לא הצליחו לשרוד. אני לא חושב שבנקודת זמן הזאת ייתכן שהרשתות, שחיות על רווח תפעולי מאוד קטן, נטיל עליהם עוד משימה לאומית לדאוג לבריאות שלנו", כך לדברי תמיר בן שחר
"נטו הוזלות" - באילו מוצרים הרפורמה הצליחה, ומדוע?
 אפריל 2018
נגה ניר נאמן, ברקוד חדשות 10
"במקום שיש תחרות ויש אלטרנטיבה", הסביר תמיר בן שחר, "השחקנים מבינים שאם הם לא יורידו את המחירים, אנחנו נלך ונקנה את זה במקומות אחרים. במקום שאין תחרות, מי שמרוויח מההוזלה הם היבואנים והקמעונאים. אנחנו הצרכנים במקרה הטוב מקבלים פירורים קטנים מההוזלה הזאת"
דוחות חברות המזון חושפים: בחג הזה תשלמו יותר, וגם אחריו
 אפריל 2018
שני מוזס, גלובס
"המחירים עולים ויעלו כי זה האינטרס של כל השחקנים בשוק - קמעונאים, יבואנים ויצרנים" אומר תמיר בן שחר שעורך סקירות מקיפות בנושא שוק קמעונאות המזון, ומוסיף כי "יש מעין הסכמה שבשתיקה בין השחקניות של 'בואו נעלה מחירים ביחד', כי העיתוי מצוין ומקבל. ככה נמשיך להעלות את הרווח הגולמי והתפעולי, אחרי כמה שנים קשות של קיפאון במחירים ושל תחרות"
רשות ההגבלים אישרה: עסקת רמי לוי-קופיקס יוצאת לדרך
 מרץ 2018
עדי דברת-מזריץ, The Marker
"קופיקס לא מעניינת את רמי לוי, מה שמעניין אותו זה הסופרים"', אומר תמיר בן שחר. "לחלק בלתי-מבוטל מסניפי בית הקפה של קופיקס אין הצדקה כלכלית, כי אין סביבם מספיק טראפיק. מכיוון שרמי לוי מיצה את הפרישה שלו בחנויות גדולות הממוקמות בשולי הערים, השלב הבא והמתבקש בהתפתחות שלו הוא לפתח פורמט שכונתי הקרוב לבתי האנשים"
מחירים גבוהים ותיאבון גדול מדי: כך נהפכו שוקי האוכל בישראל לכישלון עסקי
 מרץ 2018
עדי דברת-מזריץ, The Marker
"הישראלים אוהבים שווקים. חלק גדול מהשווקים אינם מצליחים עקב בעיית אסטרטגיה שיווקית וניהול - ולא בגלל היעדר ביקוש. אבל השווקים החדשים יהיו מבוססים על האיזון בין מוצרי סופרמרקט למוצרי הסעדה ובילוי. במקביל, יש הרבה שווקים ותיקים בישראל שהרשויות לא שיקמו עדיין, ממש כמו שהן לא שיקמו את מרכזי הערים, אבל זה תהליך שיקרה" טוען בן שחר
כחלון ביטל את המכס על מקררים - אבל תראו מה קרה למחירים
 פברואר 2018
הדר קנה, The Marker
תמיר בן שחר מחברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר אינו מופתע מהממצאים. לדבריו, "כל המתנות שכחלון נותן לאזרחים נעצרות באופן שיטתי אצל הקמעונאים. הצרכנים מפסידים פעמיים -פעם אחת המדינה מורידה מכסים ומפסידה כסף, ולכן הם צריכים לממן את הפעילות שלה בדרך אחרת, ופעם שנייה מכיוון שההוזלות אינן מגיעות אליהם"
רולטת האופנה: מי תהיה הרשת הבאה שתקרוס?
 פברואר 2018
עדי דברת-מזריץ, The Marker
סקר שערך TheMarker עם חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר בקרב 1,500 נשאלים, הראה כי 15% מההוצאה החודשית של ישראלים על מוצרי אופנה היא באינטרנט. לפי תחזיות, בתוך פחות מחמש שנים יתרחב נתח הקניות ברשת ל-20%-30% מההוצאה של משקי הבית על מוצרים קמעוניים, כך שלרשתות האופנה יש בהחלט סיבה טובה לדאגה
שוק האופנה הישראלי מתייבש: כך קרסו 4 רשתות תוך חצי שנה
 פברואר 2018
שני מוזס, גלובס
שוק האופנה הישראלי במספרים, לפי ניתונים משרד היעוץ צ'מנסקי בן שחר
מאזן הכוחות המשתנה בעולם קמעונאות המזון בישראל
 פברואר 2018
שני מוזס, גלובס
על-פי נתוני צ'מנסקי בן שחר, ב-2012-2017 גדל שוק המזון ריאלית בכ-9 מיליארד שקל, "למעט האטה ב-2009, בשל המיתון במשק, וב-2011, בשל המחאה החברתית", אף שב"מונחי פדיון לנפש השוק סטטי"
כלכלת "תן ביס": ההיי־טקיסטים אוכלים בזול - ואת המחיר משלמות המסעדות
 פברואר 2018
רפאלה גויכמן, The Marker
השימוש בכרטיסי ההסעדה קיים כיום ברובו בתוך טבעת מאוד ספציפי של תעשיית ההיי־טק הישראלית - אזור תל אביב והרצליה פיתוח, כפי שמסביר תמיר בן שחר: "התופעה הזאת היא כוללת, אבל יש הרגלים שונים ממקום למקום. בחיפה למשל, בפארק מתם יש חדרי אוכל בחברות. תופעת הרצליה פיתוח, רחוב הברזל, יגאל אלון, רוטשילד והארבעה - שם כמעט כל עובד משתמש בכרטיס כזה - היא תופעה תל אביבית שמחלחלת לפריפריה במספרים קטנים"
חנויות, ארנקים, סלי קניות ושליחים? על זה תספרו לנכדים שלכם
 ינואר 2018
הדר קנה, The Marker
תמיר בן שחר, אומר כי אף שצמיחת המסחר המקוון גורמת בינתיים להצטמקות החנויות הפיזיות, החנויות לא ימשיכו לקטון לנצח: "אף שהיקף הקניות אונליין הולך וגדל, זה לא יבטל את קיומן של החנויות הפיזיות. ברור שהחנויות ישנו משמעותית את צורתן; רובן ייהפכו לחנויות פופ־אפ ושואו־רום, הן יהיו הרבה יותר קטנות - לא יהיה צריך 1,200 מ"ר אלא יספיקו 200 מ"ר, המחסנים לא יהיו צמודים לחנות, ואת הבגדים שתבחרי לא תצטרכי לסחוב בשקיות הביתה, אלא הם יגיעו לביתך באופן אוטומטי עוד לפנייך"
חנות רחוב קטנה שהפכה לקמעונאית ענק ביפן - תגיע הקיץ לישראל
 ינואר 2018
נגה ניר נאמן, חדשות ערוץ 10
"הרשת צריכה לבחור את המיקום הנכון עם הנפח הנכון ושתהיה לה רמת שירות מספקת ושהמוצרים במדף יהיו לאורך ציר הזמן ולכן הנושא של הניהול מצד אחד, כל מלאי המוצרים וההתאמה של המוצרים לצרכן הישראלי הם המפתח להצלחה שלה" לדברי תמיר בן שחר
לא רק מרכולים: גם חנויות ומרכזים מסחריים עשויים להיסגר בשבת
 ינואר 2018
עדי דברת-מזריץ, The Marker
לפי נתוני צ'מנסקי בן שחר, עולה כוח נתח המכירות בשבת במרכזים מסחריים הפועלים בשבתות משמעותי מאוד. המכירות בשבת הן 20%-30% מהמכירות של חנויות אופנה במרכזים מסחריים הפועלים בשבת
"חוק הזוי שיעשה טוב רק לחברות הדלק ולשחקניות הגדולות"
 ינואר 2018
שני מוזס, גלובס
הצרכנים והפיצוציות ישלמו את המחיר של חוק המרכולים: תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, שייעץ בעבר לחברות הדלק שמפעילות חנויות נוחות, טוען כי "ייווצר מצב אבסורדי שיש פיצוציה סגורה - ו-200 מטר ממנה חנות נוחות בתחנת דלק פתוחה"
בעיטת פתיחה: כך מתכננים האחים ניסנוב לחדור לשוק הפארם
 דצמבר 2017
שני מוזס, גלובס
רואים שמדובר בגורם שלא בא מהענף אלא מסתכל עליו מבחוץ", אומר ל"גלובס" תמיר בן שחר, על המהלך שנועד לעבוד על התשתית שנשלטת כיום על ידי קופות החולים בלבד. "זה מראה על חשיבה יצירתית וזה יכול לייצר להם בידול ממשי. זה עשוי להגדיל את הטראפיק לבית המרקחת באופן משמעותי. מהלך כזה חוסך את כל התהליך עבור הלקוח, ומקטין את היתרון שיש לקופות החולים כמונופול"
משבר הלואו קוסט: החברות שהפחיתו את יוקר המחייה מתקשות לשרוד
 דצמבר 2017
אבי עמית, חדשות 10
לדברי תמיר בן שחר "יש את הפרימיום, המחירים היקרים, יש את ה"מאס מרקט" ויש את שוק המחיר. בשוק המחיר אתה אומר לצרכן, אצלי אתה תקבל את המוצר במחיר הכי זול שאני יכול למכור לך ואני עדיין ארוויח"
אפקט אמזון: כך נערכות עזריאלי, פוקס ושופרסל לתחרות מחו"ל
 דצמבר 2017
הדר קנה, The Marker
"כיום לוקח לדואר הרבה זמן יחסית לבצע משלוחים", אומר תמיר בן שחר. "אם יש מישהי שעושה את זה אחרת זו אמזון, שיודעת לספק משלוחים בתוך 24 שעות. בחלקים מסוימים בארה"ב ניתן לקבל את החבילה בתוך שלוש שעות מרגע ההזמנה. אם אמזון תיכנס ליש­ראל, אני מעריך שהיא לא תשתמש בדואר כמפיץ, והדואר יצטרך להפוך את עורו כדי להתקרב אליה"
שופרסל חותכת את המחירים למכולות בכ-40%
 דצמבר 2017
שני מוזס, גלובס
בן שחר מכנה את שופרסל "המפלצת האדומה", ומשווה אותה לענקית הקמעונאות המקוונת אמזון. לדבריו, "באמצעות הפעילות בשוק ההפצה שופרסל תגדיל את נתחה בשוק ואת רווחיותה, תרכז את הביג דאטה, וגם תדע איזה חנויות כדאי לה לרכוש ולהפוך אותם ל'שופרסל שלי' החדש, תביא לסגירת מתחרים נוספים והאדרת חוזקה המותגי והעסקי
הנשק של רשתות האופנה נגד הקניונים והאינטרנט - ומי ישלם את המחיר
 נובמבר 2017
עדי דברת-מזריץ, The Marker
לפי נתוני צ'מנסקי בן שחר, ההוצאה של לקוחות ישראלים על אופנה מגיעה לכ-19 מיליארד שקל בשנה, בהם 2.5-3 מיליארד שקל על קניות באינטרנט. "כל השחקנים נלחמים על פחות ופחות כסף. במצב שבו הקבוצות הגדולות מתעצמות, לשחקנים הקטנים והבינוניים נשארים רק הפירורים", אומר תמיר בן שחר. "למעשה, נוצרו שני ריכוזים - קבוצות הקניונים הגדולות, וכעת גם קבוצות האופנה. במצב הדברים הזה, לכל השאר אין סיכוי לשרוד"
הישראלים מסתערים על אמזון ועליבאבא - הקניונים והרשתות נאבקים על עתידם
 נובמבר 2017
עדי דברת-מזריץ, The Marker
אתרי הסחר הגלובליים גרמו לחלק מהחברות הישראליות להבין שהן צריכות לשחק במגרש הזה, אבל גם כיום יש רק כמה קבוצות שהבינו שלא מספיק סתם להקים אתר בלי ערך מוסף שנראה כמו חנות נוספת של הרשת. שחקנים שלא יהיו בשני העולמות - הפיזי והמקוון - יסבלו מקיטון משמעותי בהכנסות", אומר תמיר בן שחר
הקשיים והצרות של שוק אלנבי-רוטשילד
 נובמבר 2017
שני מוזס, גלובס
לפי סקירה של משרד הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, כיום דמי השכירות החודשיים לדוכן בשוק הסעדה פרטי עומדים על 10-15 אלף שקל, ובר או בית קפה משלמים 20-30 אלף שקל. "בדיוק מהסיבה הזאת, בעלי הנדל"ן ובכללם גם העירייה יעדיפו את מי שיכול לשלם יותר", מציין תמיר בן שחר
בלעדי: הסוף של ניו-פארם? שופרסל שוקלת למחוק את המותג
 אוקטובר 2017
ענת ביין-לובוביץ', גלובס
תמיר בן-שחר, שבחן לפני כעשור את כוח המותג של ניו-פארם לעומת סופר-פארם, מציין: "עדות לעוצמת המותג של סופר-פארם ביחס לניו-פארם היא העובדה שמצאנו במודל ביקושים כי השלט של סופר-פארם שווה 600 אלף שקל תוספת פדיון חודשית על ניו-פארם, גם כשהוא ניצב בדיוק באותו המיקום"
קרב ההמבורגרים: הרשתות מתרחבות
 אוקטובר 2017
לירון זייד, חדשות 2
לדברי תמיר בן שחר "אנשים כבר לא רוצים לאכול אוכל שאינו איכותי, ולכן יש מעבר מהפאסט פוד שאנחנו מכירים מפעם אל האוכל המהיר האיכותי"
בלעדי: כל הפרטים על רשת הפארם החדשה של בנט קפלן
 אוקטובר 2017
שני מוזס, גלובס
תמיר בן שחר, ממשרד הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, מעריך היום כי כניסה של רשת שלישית לא תשפיע על השוק, וכי הקרב האמיתי יתרחש בין שתי הענקיות - שופרסל-ניו-פארם, וסופר-פארם: "עד שהרוכש לא יגיע למסה קריטית, זה לא ישפיע על השוק. הוא צריך לבוא עם בשורה חדשה משמעותית, כפי שהיה בזמנו כשרמי לוי נכנס לשוק הסופרים כששלטו בו שתי הגדולות - שופרסל ומגה - והביא בשורה של מחיר, כלומר סיפק אותם מוצרים במחיר נמוך יותר"
בלעדי: האסטרטגיה החרדית של יינות ביתן נחשפת
 אוקטובר 2017
שני מוזס, גלובס
לדברי בן-שחר, "המגזר החרדי מבצע חלק גדול מהקניות באזורי מסחר ייעודיים למגזר, ומרביתן הן של מוצרי צריכה, בעיקר אופנה ומזון ולא של 'מותרות'". ואולם, הוא מוסיף כי "בשנים האחרונות קיימת פתיחות רבה יותר במגזר החרדי, המתבטאת בביקוש גובר למותגים ורשתות מוכרים גם במרכזי מסחר רגילים"
רמי שביט: "גם אם הסניפים יימכרו בשקל, העסקה סגורה"
 אוקטובר 2017
שני מוזס, גלובס
תמיר בן שחר, ממשרד הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, שבחן לפני כעשור את כוח המותג של ניו-פארם לעומת סופר-פארם, "עדות לעוצמת המותג של סופר-פארם ביחס לניו-פארם היא העובדה שמצאנו במודל ביקושים כי השלט של סופר-פארם שווה 600 אלף שקל תוספת פדיון חודשית על ניו-פארם גם כשהוא ניצב בדיוק באותו המיקום"
נפלנו ברשת
 ספטמבר 2017
שושנה חן, ידיעות אחרונות
גייסנו את היועץ השיווקי תמיר בן-שחר, את הסטייליסטית קרן זוהר ברק, את לילך כהן , מרצה ב"שנקר" ודנה וולט, מומחית לתעשיית הקוסמטיקה. התמקדנו ב-10 רשתות עם בשורות מעניינות שהיינו שמחים לראות בקניון הקרוב לביתנו
המפצח: מדוע אנחנו לא יכולים באמת להנות ממהפכת הקניות ברשת?
 ספטמבר 2017
אבי עמית, נענע 10
לדברי תמיר בן שחר "כחלון לא עושה טוב לצרכנים במדינת ישראל. אני חושב שהוא מפחד מהרעש של כל הגופים האלה שמהלכים עליו אימים. הלחץ לא רק מהקמעונאים. זה גם בעלי נדל"ן הנהנים מהעובדה שיש פדיון בקופות. הם נהנים אנחנו הצרכנים ממשיכים לשלם מחירים יקרים"
המפלצת הכחולה: איך תשפיע דקטלון על שוק מוצרי הספורט?
 ספטמבר 2017
יעל בן ישראל , גלובס
תמיר בן שחר, מנכ"ל צ'מנסקי בן שחר, חברה לייעוץ כלכלי ושיווקי: "אחד המנכ"לים הבכירים בתחום פנה אליי השבוע בבהלה שאבוא מהר למצוא פתרונות. עניתי שזה לא נעשה בשבוע, זו אסטרטגיה שיווקית שצריך לעדכן אותה כל הזמן לפי השינויים. לכן, כל מי שיגיד שהוא לא נבהל - או שהוא מתכחש או שהוא כל-כך מפחד שהוא לא יודע איך להגיב. אני לא מאמין שיש מישהו היום בקמעונות שלא חושש מהתחרות"
כלכלת שוק: השווקים מתרוקנים מקונים - ומתמלאים במסעדות
 ספטמבר 2017
שני מוזס, גלובס
אחת הסיבות לעלייה בדוכני ההסעדה היא נטישת הצרכנים את השווקים העירוניים, שנתחיהם בפדיון של שוק מוצרי המזון והסופרמרקט ירד מ-5% לפני כ-5 שנים לכ-3% בלבד. על-פי סקירת מצב השווקים של נירית לויתן, אנליסטית בכירה במשרד הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, יש לנטישה הזאת שתי סיבות מרכזיות. האחת היא רשתות הדיסקאונט שהפכו את השוק לפחות רלוונטי. הן מציעות "מחירי שוק" במקומות נגישים וזמינים, כולל חנייה וחוויית קנייה נוחה ומהירה. הסיבה השנייה היא קניות האונליין
המאבק על הפטור ממס לקניות באינטרנט: הקמעונאים מאיימים בפיטורי עובדים
 אוגוסט 2017
הדר קנה, The Marker
תמיר בן שחר, בעלים ושותף בחברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר, מסביר: "יש אינטרס גדול של הרבה קבוצות שההגדלה של סכום הקנייה ללא מס לא תתבצע. בקבוצה הזו נכללים יבואנים ויצרנים ורשתות בתחומים שהקניות ברשת מתחזקות בהן, כמו : אופנה, טכנולוגיה, קוסמטיקה וקבוצות הקניונים ושטחי המסחר שאינן רוצות לראות ירידה בפדיונות של הדיירים שלהן"
אחרי שנים של רמות מחירים יציבות מאז המחאה החברתית: מחירי המזון שוב נמצאים במגמת עלייה
 אוגוסט 2017
שני מוזס, גלובס
"בוכים וקונים" תמיר בן שחר, ממשרד הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, מסביר כי מדובר בתהליך שהתחיל כבר לפני 2017, אולם רק עכשיו הוא מגיע לסטורנקסט ולשוק המבורקד, "סטורנקסט מגלים את זה בקופות עכשיו, אבל זה תהליך של כבר כמה שנים"
המחיר הלא נוח של חנויות הנוחות: יקרות ב-67% בממוצע ממחירי רשתות השיווק
 אוגוסט 2017
הדר קנה, The Marker
"מי שיש לו זמן, יילך ויחפשאת המחיר הנמוך ביותר, ומי שאין לו זמן ישלם פרמיה על הנוחות ועל העובדה שהוא קונה את המוצרים בדרך או ליד הבית" מסביר תמיר בן שחר מצ'מנסקי בן שחר
יוניליוור מקימה אתר קניות באינטרנט לסופרים השכונתיים
 אוגוסט 2017
שני מוזס, גלובס
תמיר בן-שחר ממשרד הייעוץ צ'מנסקי בן-שחר מסתייג מהיכולת של המודל להתחרות בשירות שנותנת היום רשת שופרסל: "זה נשמע מהלך נכון, אבל זה יהיה קשה לעיבוד. הצד הלוגיסטי התפעולי אינו פטור"
שנה אחרי העברת הבעלות לביתן: הצרכן הפסיד ממכירת מגה
 יולי 2017
נורית קדוש, כלכליסט
מהנתונים שסיפק תמיר בן שחר מחברת הייעוץ השיווקי צ'מנסקי בן שחר ל"כלכליסט" עולה כי מכירות שוק המזון גבוהות בשיעור ניכר כשכוללים גם את השוק שאינו מבורקד - מכולות, מינימרקטים וחנויות מתמחות. על פי הנתונים, מכירות שוק המזון יסתכמו השנה ב־68.5 מיליארד שקל, עלייה של 2.8% ביחס למכירות ב־2016. להערכת בן שחר, הצמיחה השנה תנבע רק מתוספת משקי בית
גל קריסות? הישראלים ממשיכים להסתער על בתי הקולנוע - גם על המזנונים היקרים
 יוני 2017
עדי דברת-מזריץ, The Marker
את המחצית הראשונה של 2017 צפוי הענף לסיים עם שיא במכירות הכרטיסים. בינואר־מאי נרשמה עלייה של 20% במכירות, שהסתכמו ב-7 מיליון כרטיסים. הצמיחה בענף נמשכת ברציפות מאז 2006, שבה נמכרו בישראל 9 מיליון כרטיסים, לעומת כ–17 מיליון ב–2016 - כך לפי ניתוח שערכה חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר עבור TheMarker. בענף בתי הקולנוע מעריכים כי 2017 תסתיים עם מכירות שיא של כ–18 מיליון כרטיסים
רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס בדרך להקפאת הליכים
 יוני 2017
גלובס
על-פי סקירה של משרד צ'מנסקי בן שחר שנעשתה ב-2016, בישראל ישנם 56 בתי קולנוע המכילים כ-350 מסכים, זאת לעומת 59 בתי קולנוע ו-313 מסכים שהיו בשנת 2006. המשמעות - מספר הכרטיסים למסך גדלו מ-29 אלף בשנת 2006 ל-45 אלף בשנת 2016
מטר רבוע של קניון לכל אזרח: למה הישראלים צורכים כל כך הרבה? אייל דץ, יוצר הסרט התיעודי "עוד" על תרבות הצריכה בישראל
 מאי 2017
שירה פור, הארץ
תמיר בן שחר, יועץ לקניונים, מסביר בסרט אך אתה מוסלל לרכישה גם אם תנסה להתנגד, בין היתר בגלל תכנון האדריכלי, שבנוי כך שתסתובב במעגלים ותיחשף למירב החנויות
אפקט קופיקס? מחירי הקפה נשארו גבוהים
 מאי 2017
אירה אימרגליק, וואלה NEWS
"ההצלחה של ארומה טמונה בכך שמדובר במוצר הכי ישראלי משוק בתי הקפה, הוא מתאים ל-80 אחוז מהאוכלוסייה ב-80 אחוז מהזמן", מסביר תמיר בן שחר מנכ"ל "צ'מנסקי בן שחר ושות". "לכן רשת ארומה הפכה לפלאפל של בתי הקפה, והיא תמשיך להצליח כל עוד היא תשמור על הישראליות שלה"
רשתות האופנה נערכות להורדת מחירים: "ביטול מסי הקנייה יגולגל לצרכנים"
 אפריל 2017
עדי דברת-מזריץ, The Marker
תמיר בן שחר: "משפחה מוציאה בחודש 100-50 שקל על הלבשת ילדים. המהלך של כחלון זה כסף קטן"
גם NOIZZ נכנסת לשוק בגדי הילדים הצפוף - ומה עם המחירים?
 מרץ 2017
עדי דברת-מזריץ The Marker
לפי נתונים של חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, בדומה לשוק האופנה הכללי גם שוק האופנה לילדים הינו סטאטי - המכירות צומחות רק בהתאם לגידול באוכלוסייה ואף פחות מכך, והמחיר לפריט נמצא במגמת ירידה
הפערים העצומים במחירי בגדי ונעלי הספורט בארץ ובחו"ל
 פברואר 2017
נגה ניר נאמן, חדשות ערוץ 10
תמיר בן שחר "היום אנחנו הולכים לצעד שבו מה שיש בעולם. אבל "אובר" כמו שיהשראלים אוהבים. עוד ועוד רשתות על שוק שהוא לא גדול. וברור לחלוטין שלא לכולם יהיה מקום.
"קופיקס" הודיעה: נעלה את מחירי המוצרים ל-6 שקלים
 פברואר 2017
נגה ניר נאמן וליאור קינן, חדשות 10
לדברי תמיר בן שחר "בעלי קופיקס לא יכול להמשיך לנהל את הרשת ולנהל הרבה זכיינים שלא מסוגלים להחזיק את נקודות המכירה והוא חייב לקבל החלטה, ההחלטה שהוא קיבל היא החלטה עסקית"
שעת כושר: רשתות ספורט בינלאומיות עומדות להציף את ישראל
 ינואר 2017
עדי דברת-מזריץ The Marker
לדברי תמיר בן שחר, "אופנת ספורט זה כבר לא רק לספורטאים, וחלק גדל מהאוכלוסייה הולך עם בגדי ספורט כל הזמן. כך נוצר מצב שבזמן שמכירות האופנה לא גדלות, הנתח של הספורט בתוך האופנה גדל והולך. הגורמים בענף הבינו את המגמה וכולם רוצים חלק מהעוגה"
שופרסל חנכה מרכז לוגיסיטי ב-420 מיליון שקל, מי ייפגע מהמהלך?
 ינואר 2017
נורית קדוש, כלכליסט
"שופרסל כשחקן חזק שמוכר בהיקף של 12 מיליארד ש"ח בשנה, בוודאי מהווה סוג של "איום" על הספקים הגדולים, כמו שהוא עושה עם המותג שלו. אנחנו הצרכנים מעניין אותנו לקבל מוצרים ברמה איכותית, טריים ובמחיר הנמוך ביותר. המרל"ג לא יפתור את בעית הצרכנים שמשלימים מחירים גבוהים, חוק המזון אמור היה לעשות את זה אך נכשל" לדברי תמיר בן שחר
לא יוצאים מאזור הנוחות
 ינואר 2017
מיכל רז חיימוביץ
"סגמנט חנויות הנוחות, הכולל מכולות, קיוסקים וחנויות בתחנות דלק ובקרוב גם בתחנות הרכבת, חייב להיות בסימן גידול הודות לשינויים בהרגלי הצריכה של משקי הבית" מסביר תמיר בן שחר
מהפכת בריאות? בשוק ההמבורגרים מנוע הצמיחה הוא כבד אווז ומח עצם
 ינואר 2017
עדי דברת-מזריץ, The Marker
הרשתות הגדולות סוגרות סניפים, מהסקירה של צ'מנסקי בן שחר עולה שבעוד בשנים האחרונות נפתח מספר רב של המבורגריות פרטיות, מ–2014 קטן מספר הסניפים שמפעילות הרשתות המוכרות
הקיפאון בענף הקניונים: האוכלוסייה בישראל גדלה - המכירות פחות
 ינואר 2017
עדי דברת-מזריץ, The MARKER
"הציבור מחפש היום יותר ויותר את המחיר, ומרכזי הקניות הפתוחים מציעים תמהיל שכולל הרבה חנויות דיסקאונט - הן בתחום האופנה וההלבשה לכל המשפחה והן בתחומים אחרים", מסביר תמיר בן שחר, מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר
עוד קורבן של 2016: גאפ סוגרת את כל הסניפים בישראל
 דצמבר 2016
עדי דברת-מזריץ ונדן פלדמן, The Marker
"יש בישראל הרבה אלטרנטיבות שמספקות מוצר דומה למוצר של גאפ במחירים יותר זולים - פוקס היא רק אחת הדוגמאות", אומר תמיר בן שחר. "כיום המחיר הוא הפרמטר הראשון עבור הצרכן כשהוא בוחר ברשת אופנה כאשר האיכות נמצאת במקום השני. גאפ נשארו עם מחירים גבוהים ומוצר ישן בעוד שמחירי האופנה בישראל הוזלו לאורך השנים בעקבות כניסה של רשתות אופנה בינלאומיות"
חגיגה לצרכנים, מכה לרשתות האופנה: מחירי ההלבשה בישראל ממשיכים לרדת
 דצמבר 2016
הדר קנה, The Marker
מה גורם לירידות המחירים? תמיר בן שחר, אומר שהמגמה התחילה כבר לפני שני עשורים. "בסוף שנות ה-90 התחילו להיכנס לישראל רשתות בינלאומיות כמו מנגו וזארה. אלה רשתות להמונים שמתמחות באופנה מהירה - כלומר, המוצרים מתחלפים כל הזמן והן מוכרות כמויות גדולות במחירים נמוכים מאלה שהרשתות בישראל מסוגלות להציע. לכן הרשתות הישראליות היו צריכות לעבור לייצר במקומות זולים יותר, והתוצאה היתה דחיקה כלפי מטה של המחירים בתחילת שנות ה-2000"
סלט ב-50 ש': רשתות הקפה הגדולות בישראל
 דצמבר 2016
מירב קריסט, Ynet
סך הכל, מספר נקודות המכירה בישראל גדל ב-49.5% ב-7 השנים האחרונות, מ-2,331 נקודות ב-2009 ל-3,483 נקודות ב-2016, כך לפי סקירה של שוק בתי הקפה בישראל, שערכה חברת צ'מנסקי בן שחר ושות'
גבי רוטר, בעלי קסטרו, על ההתמודדות מול נקסט ואסוס: "יש תחרות לא הוגנת"
 דצמבר 2016
עדי דברת-מזריץ, The Marker
תמיר בן שחר, "כל 1% שעובר לקנות באינטרנט פירושו 10 אלף מ"ר של חנויות אופנה שיצטרכו להיסגר. הנשאלים אמרו כי כ-14% מההוצאה החודשית הממוצעת שלהם על מוצרי אופנה נעשית באינטרנט, לעומת כ-13% בשנה שעברה. בשאר העולם מצביעים הנתונים על 15%-20% מההוצאה החודשית, והגידול בנתון זה בישראל צפוי להימשך בשנים הבאות. חנויות האופנה מפסידות מכירות גם בשל הירידה במחירי הטיסות לחו"ל, שמאפשרת ליותר אנשים לצאת לחופשה ולעשות קניות גם מעבר לים."
"הצלת נפשות": איזה מזון הורג אותנו?
 נובמבר 2016
נגה ניר נאמן ודני מולכו, ברקוד חדשות ערוץ 10
תמיר בן שחר "תעשיית המזון במדינת ישראל צריכה להבין שהשינוי יקרה, איתם או בלעדיהם. הם צריכים להתאים את עצמם ואת ההתנהגות שלהם לטרנד הזה ולמגמה הזאת"
דירוג הקניונים המצליחים בישראל: רמת אביב בחוץ - נצרת בפנים
 נובמבר 2016
עדי דברת-מזריץ The Marker
אלה ששרדו, ואף עלו בדירוג הקניונים השנתי של TheMarker וצ'מנסקי בן שחר, היו כאלה שחידשו את תמהיל החנויות, תמיר בן שחר: "רק הטובים ישרדו"
עסקת מגה לא הגבירה את התחרות המחירים: הרשתות העירוניות נותרו יקרות
 נובמבר 2016
עדי דברת-מזריץ The Marker
"קניית מגה לא הביאה בשורה לצרכנים. נחום ביתן משלם את המחיר היקר של רכישת הרשת באמצעות גביית מחיר גבוה מהצרכנים ושימור המחירים הגבוהים" תמיר בן שחר
רשתות האופנה לא מחכות לחורף: יציעו מבצעים כבר בימים הקרובים
 נובמבר 2016
עדי דברת-מזריץ, The Marker
"שוק האופנה בישראל כמעט אינו צומח. ההוצאה של משקי הבית לא גדלה בשנים האחרונות והתוספת לשוק היא רק מהגידול במספר משקי הבית. הרשתות החדשות מחו"ל והקניבליזציה עקב עודף שטחי המסחר שחקו את רווחי רשתות האופנה וזה ניכר בדו"חות שלהן" תמיר בן שחר
עוצמים עין: באיזו מידה נאכף איסור פתיחת העסקים בשבת?
 אוקטובר 2016
עדי דברת-מזריץ, The marker
לפי נתוני חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, כ–70 מתוך כ–400 מרכזי המסחר הקיימים בישראל פועלים בשבת - 17.5% ממרכזי המסחר במדינה
5 שנים למחאה: האם הגיע הזמן לחזור לאוהלים?
 יולי 2016
עדי דברת-מזריץ, The Marker
"הצרכנים שינו את הרגלי הצריכה שלהם בסופר כי זה התחום היחיד שבו הם מרגישים שיש להם יכולת לשלוט בהוצאה שלהם", אומר תמיר בן שחר
חמש שנים למחאה החברתית: מה באמת קרה ליוקר המחיה?
 יוני 2016
נגה ניר נאמן ומתן חודורוב, חדשות ערוץ 10
"המחאה נכשלה! - עברו 5 שנים ומלבד הוזלה של 1 ₪ במחיר הקוטג' הציבור לא השיג את המטרה של הוזלת המחירים. בנוסף לכך, חוק המזון והממשלה נכשלו במבחן התוצאה, היצרנים והיבואנים "חוגגים", רשת אחת כבר שילמה את המחיר...." אומר תמיר בן שחר, הבעלים של חבר הייעוץ צ'מנסקי בן שחר
האטה חריגה בענף המזון: המחצית הראשונה עשויה להסתיים בירידה במכירות
 יוני 2016
עדי דברת-מזריץ, The Marker
תמיר בן שחר, מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, אומר כי "הלמ"ס מפרסמת שהצריכה הפרטית דווקא עולה ב-4%–5% בעקביות בשנים האחרונות, אבל המקום היחיד שאנחנו לא רואים בו גידול בצריכה, אלא קיטון, הוא רשתות המזון. הסיבה היא שמדובר בענף היחיד אולי, שמשקי הבית יודעים ומבינים את המחירים ויכולים לחסוך בו. זה תחום שקל להשוות מחירים ולהחליט מה קונים ומה לא.
רכישות האופנה אונליין בעלייה: "הרשתות הישראליות נרדמו בשמירה"
 יוני 2016
מיכל רז-חיימוביץ', גלובס
לפי מחקר שביצע חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, בישראל נתח שוק האופנה אונליין עומד על 6%-8%, וזה בהכרח יגדל, ומעריך את נתח האונליין של הצרכנים הישראלים בענף האופנה בהיקף של 1-1.5 מיליארד שקל. במונחי פדיון של 1.2-1.5 אלפי שקל למ"ר, הקניות באינטרנט באות על חשבון של 70-85 אלף מ"ר כיום, כלומר 5% מכלל שטחי האופנה בישראל. אם המספר הזה יכפיל את עצמו, לא יהיה צורך בכל-כך הרבה חנויות פיזיות
נופשים ובוכים: למה המלונות בישראל כ"כ יקרים - ומה אפשר לעשות?
 יוני 2016
מיכל רז-חיימוביץ', גלובס
לדברי תמיר בן שחר, יועץ כלכלי ושיווקי, בעלים ומנכ"ל צ'מנסקי בן שחר ושות', המחיר מגלם את רמת הסיכון הגבוהה בנדל"ן המלונאי. "אי-אפשר להתעלם מהשפעות חיצוניות ובראשן המצב הביטחוני, שמכביד על היזמים ומראש מייצר מצב שהתוכניות העסקיות מחייבות חישוב של רמת סיכון גבוהה וריבית יותר גבוהה. בסוף זה עסק כלכלי והצרכנים הם אלה שישלמו את הריבית הזאת", הוא אומר.
האנשים שהפסיקו לקנות
 מאי 2016
הדר קנה, The Marker
תמיר בן שחר, הבעלים של חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר ושות' - מסביר כי התשוקה להתחדש במוצרים קשורה למחיר, לאיכות ולטכנולוגיה: "אנחנו רואים החלפה תדירה יותר של מוצרי חשמל, מוצרי טכנולוגיה ואופנה. המוצרים כל הזמן מתעדכנים, ומצד שני יש מוצרים שפשוט מחזיקים מעמד פחות זמן. מכונות הכביסה למשל, הרבה יותר משוכללות כיום - אבל עמידות פחות"
אנחנו חוזים וצופים את הכל 5-10 שנים מראש
 מרץ 2016
איקאה במגעים לפתיחת סניף בבאר שבע
 פברואר 2016
אורנה יפת, כלכליסט
"יש סימן שאלה לגבי הצדקה להקים חנות איקאה בבאר שבע", טוען תמיר בן שחר, מבעלי חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר. "בסוף דימונה, ירוחם, שדרות ואופקים הן ערים קטנות, ואין מספיק כוח קנייה לחנות איקאה סטנדרטית כמו זו שפועלת בנתניה או בראשון לציון. רצוי לבחון את הקמת חנות איקאה בסמוך לשטחי מסחר קיימים".
רשת המזון הגדולה בארה"ב - בדרך לישראל
 פברואר 2016
עדי דברת-מזריץ, The Marker
לדברי תמיר בן שחר, מבעלי חברת היעוץ "צ'מנסקי בן שחר", אם הקבוצה תרכוש בהמשך רשתות נוספות שפועלות גם בפורמטים מוזלים, ולא רק עם פורמט עירוני כמו מגה בעיר תהיה לה השפעה גדולה מאוד על שוק הסופרמרקטים בישראל.
באיזו רשת אופנה אתם קונים הכי הרבה?
 פברואר 2016
מירב קריסטל, Ynet
מסקירה של שוק האופנה בישראל, שערכה מירב איינשטיין סיאנו, סמנכ"לית בחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, עולה ששוק האופנה בישראל מגלגל כ-17 מיליארד שקל בשנה. רוב הרשתות הפועלות בישראל הן רשתות מיינסטרים, עם מחירי אמצע, אך רווחיהן נמצאים בירידה מתמדת, למרות שההוצאה הממוצעת לצרכן בישראל לא השתנתה באופן מהותי כבר שנים.
הישראלים עברו לאוכל בריא והמחיר עולה
 פברואר 2016
נגה ניר נאמן חדשות ערוץ 10
לדברי תמיר בן שחר, מבעלי של חברת הייעוץ "צ'מנסקי בן שחר" הצרכן הישראלי כמו צרכנים אחרים בעולם שינה את הרגלי הצריכה ועבר למזון בריא. כרגע, כשאין הרבה אלטרנטיבות והתחרות עדין קטנה. הרשתות מאפשרות לעצמן לגזור פרמיה ולתמחר במחירים יותר גבוהים.
"תשכחו מרשימות עגלות ותורים: בעולם כבר נהנים מחווית קניה עתידנית"
 ינואר 2016
נגה ניר נאמן חדשות ערוץ 10
לדברי תמיר בן שחר, מבעלי חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, "העולם הרבה יותר מתקשם מאיתנו, הקמעונאים במדינת ישראל חושבים שהצרכן עדיין לא מתוחכם מספיק, לא עושים את האדפטציה לדור החדש, לצרכים חדשים ולעובדה שהשוק, נעשה תזזיתי ואחר."
"מגה הולכת להקפאת הליכים, העובדים ישביתו את הסניפים מחר"
 ינואר 2016
קרן יעקובי, בילי פרנקל, מיכל מרגלית ואלכסנדרה לוקש Ynet
"קריסת הרשת נראית די בטוחה", אומר ל-ynet תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת צ'מנסקי בן שחר, "גם אם היה פתרון פיננסי, כמו שמדברים עליו, זהו איננו פתרון ניהולי-מיתוגי-שיווקי. הרשת הגיעה למצב שאליו היא הגיעה לא רק בגלל בעיות פיננסיות, אלא בעיקר בגלל ניהול לקוי"
"האם מאז נכנס "חוק המזון" לחיינו הרגשנו הקלה בארנק?"
 ינואר 2016
נגה ניר נאמן חדשות ערוץ 10
לדברי תמיר בן שחר, בעלי חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, "חוק המזון ציפה שזה יגרום לירידת מחירים אבל הוא לא חשב לרגע שיש סיכוי שזה יעלה את המחירים. למה? כי אם כל הרשתות מוכרות מוצר מסוים ב-30 ש"ח ואני שחקן אחד שמוכר ב-25 ש"ח, אני אפסיק למכור ב-25. אני אתקרב אליהם, ואהיה עדין הכי זול, אבל אני אמכור ב-29 שקלים את אותו מוצר"
האם רמי לוי הוא עדיין "רובין הוד" של רשתות השיווק?
 ינואר 2016
נגה ניר נאמן חדשות ערוץ 10
לדברי תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת היעוץ צ'מנסקי בן שחר "רמי לוי הוא גאון שיווקי שזיהה כבר לפני כ-15 שנה את הצרכן הישראלי החדש, הצרכן שמחפש לקנות מזו במחירים זולים ושפויים."
"עוף דורס, איך נהפך רמי לוי, ממציא ה"עוף בשקל", מדליק המשואה ואביר הצרכנים - לאויב העובדים והחקלאים"
 ינואר 2016
שוקי שדה, The Marker
המחירים עולים ויעלו, לכולם אינטרס ברור לכך - התחרות על המחיר הנמוך היותר גבוה!
לראשונה מאז 2008 - ענף בתי הקפה התכווץ
 דצמבר 2015
עדי דברת-מזריץ, The Marker
לדברי תמיר בן שחר, בעלי חברת היעוץ צ'מנסקי בן שחר, "גם אם לא היה מתרחש גל הטרור האחרון, שוק הקפה היה צריך להציג גידול מינורי בלבד של כ-4%, הנובע בעיקר מהגידול במספר משקי הבית בישראל"
"מה הקשר בין מחיר המנוי לחדר הכושר לבין המוצא שלכם?"
 דצמבר 2015
נגה ניר נאמן חדשות ערוץ 10
נדרשת שקיפות של מחירים כמו בממכר מוצרים במעדנייה ובסופר, אמר תמיר בן שחר מחברת היעוץ צ'מנסקי בן שחר
"מה עומד מאחורי מבצעי השיווק המאסיביים והסיילים של סוף שנה?"
 דצמבר 2015
נגה ניר נאמן, ברקוד חדשות 10
בישראל זה "ישרא-סייל" כלומר, 364 ימי סייל בשנה אבל אפילו אחד לא אמיתי, אומר תמיר בן שחר מחברת היעוץ צ'מנסקי בן שחר
"רמי לוי מתחת לבית? בוחן רכישת מגה בעיר"
 דצמבר 2015
עדי דברת-מזריץ, The Marker
קונספט של חנויות מזון מוזלות בתוך ערים, תופעה שצפויה להתעצם: השוק נמצא בהאטה,
לצרכן הישראלי יש פחות כסף כדי לערוך קניות יקרות - ואת התוצאה אנחנו רואים בקופות
אמר תמיר בן שחר מחברת היעוץ צ'מנסקי בן שחר
סופרמרקטים - היום ומחר
 דצמבר 2015
פרו-מול מגזין עולם הקניונים
מי ישלוט בענף? האם המחיר ימשיך להיות מלך? איך זה משפיע על ההתנהגות הצרכנית? מה יקרה עם הרשת השלישית ומה לגבי דמי השכירות? סקירת שוק מקיפה שערכה חברת צ'מנסקי בן שחר ושות', מנתחת את מצב השוק היום ואת הצפוי לקרות בו מחר מכל הזוויות המעניינות ביותר עבור הקמעונאים והצרכנים
ורטהיימר ספורט נקלעה לחובות גבוהים - וקיבלה צו הקפאת הליכים
 נובמבר 2015
יסמין גואטה, עדי דברת-מזריץ, The Marker
"בארץ ספורט ורטהיימר ומגה ספורט מתקשות להתמודד. בנוסף לקשיים בתחום הספורט, הרשת התמודדה עם הקשיים שכל רשתות האופנה מתמודדות מולם: עודף בשטחי מסחר, מחירי דמי השכירות, ירידה בצריכה ועוד", אמר תמיר בן שחר מחברת היעוץ צ'מנסקי בן שחר
שנתיים למהפכת ה-5 שקלים
 נובמבר 2015
לי אברמוביץ, חדשות ערוץ 2
הישראלים הולכים גם לב"זול". תופעת קופיקס יצרה שוק ביקושים חדש של צרכנים שלא היתה להם אלטרנטיבה אחרת
"רשתות השיווק מוכרות במחירי הפסד - והקונים נפגעים בכיסם"
 אוקטובר 2015
נגה ניר נאמן, ברקוד חדשות ערוץ 10
מוצרי הלוס ליידרס נמכרים ב"מחירים טורפים" פוגעים בצרכנים וברשתות הקטנות. מצב זה המחייב יצירת מדיניות וחוק ברור ומחייב...
"הסיבות שהובילו למשבר בשוק המזון הישראלי"
 אוקטובר 2015
נגה ניר נאמן, ברקוד חדשות ערוץ 10
שוק המזון בישראל בשנת 2015 אינו מנוהל כנדרש!... כנגזר מכך בדרך מהחקלאי העני ועד ה"מקרר" מתגלגל הפרי/ירק יותר מדי ידיים מתעשרות
"האמת מאחורי המבצעים ברשתות"
 ספטמבר 2015
נגה ניר נאמן, ברקוד חדשות ערוץ 10
הצרכן הישראלי אינו מתוחכם ומרביתו עדין קונה % ולא את המחיר האמיתי....
"אקסלנס: רמי לוי תהפוך לרשת השנייה בשוק קמעונות המזון"
 ספטמבר 2015
יורם גביזון, TheMarker
אקסלנס מעריך שהתכווצות מגה תאפשר לרמי לוי להאיץ את צמיחתה.
"האם המותגים הפרטיים של רשתות השיווק זולים יותר?"
 אוגוסט 2015
נגה ניר נאמן, חדשות ערוץ 10
צפוי המשך העצמת פעילות המותג הפרטי בישראל והגעה לשיעורים שבשווקים של ספרד, אנגליה ושוויץ.
"מגה קריסה"
 אוגוסט 2015
חיים פלטנר, מזון פלוס
הכתובת הייתה על הקיר כבר לפני 3 שנים, בעליה ומנהליה של הרשת עשו את כל הטעויות השווקיות והפיננסיות האפשריות, לרשת אין זכות קיום יותר!
"מגה התחילה לסגור ולמכור סניפים - ובשוק מתכוננים לעליית מחירים"
 יולי 2015
עדי דברת-מזריץ, The Marker
היועץ הכלכלי תמיר בן שחר: "מבחינת מחירים - זה ישפיע רק בשוליים. כשיש פחות שחקנים מתחרים, בהכרח התמריץ לתחרות קטן יותר, ואנחנו כצרכנים נשלם על זה. ברור לי לחלוטין שבהמשך מגה תיאלץ לסגור או למכור עוד סניפים".
"מגה שילמה לחברה האחות רבוע כחול נדל"ן דמי שכירות מופרזים ולא ריאליים"
 יולי 2015
עדי דברת-מזריץ ויורם גביזון, The Marker
"השכירות לרשת מזון במודיעין לא צריכה לעלות על 60, גג 70, שקל למ"ר. רק על הסניף הזה מגה היתה צריכה לשלם 1.1 מיליון שקל פחות מדי שנה", אומר תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, המייעצת לרשתות קמעוניות וחברות נדל"ן מסחרי.
"ברגר קינג תצליח או תיכשל לפי המחיר"
 יולי 2015
אורנה יפת, כלכליסט
הרשת שיצאה מישראל לפני חמש שנים נחושה לחזור. אבל בינתיים מקדונלד'ס השתלטה על מיטב המיקומים, BBB התרחבה, ותחום המשלוחים התקדם מאוד. לפי נתוני חברת צ'מנסקי בן שחר, שוק ההמבורגרים מגלגל כ-2.2 מיליארד שקל בשנה, מכלל שוק ההסעדה שמוערך ב-18 מיליארד שקל בשנה.
"מיכל אנסקי ורוביקון מקימים שוק בוטיק חדש"
 מאי 2015
אורנה יפת, כלכליסט
לדברי תמיר בן שחר מצ'מנסקי בן שחר, "כאשר לקוח מבקש לקנות מוצרים מיוחדים או מחפש חוויית קנייה ואין לו זמן ללכת לחנות מוזלת גדולה, הוא הולך לשווקים ולחנויות מתמחות. השוק של היום הוא לא השוק של פעם. הוא יוצר ללקוח חוויית קנייה. שוק מחנה יהודה בירושלים או שוק האיכרים בנמל תל אביב כוללים הסעדה, מקומות בילוי ומזון ייחודי. בעולם התחרותי גם השווקים הבינו שהם צריכים להשתדרג".
"רוצים לקנות בזול - אבל מתחת לבית של מישהו אחר"
 פברואר 2015
עדי דברת-מזריץ, The Marker
סופרמרקט מוזל, להבדיל משופרסל שלי ומגה בעיר, ימשוך גם לקוחות מחוץ לשכונה - ואז זה מגדיל את כמות התנועה, יוצר צפיפות, ומביא משאיות גדולות שיבקרו בחנות מדי יום ויפרקו סחורה. כל אלה יכולים לפגוע באיכות החיים ורמת החיים של התושבים בשכונה", מצדיק את תושבי השכונות תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר.
"הקשיים של רשתות המזון רק יגברו ב-2015. לחלקן צפויה סכנה קיומית"
 דצמבר 2014
עדי דברת-מזריץ, The Marker
"המשמעות היא שנוספו יותר מ"ר מיכולת השוק לספוג, והפדיון החודשי הממוצע למ"ר ירד. מאחר והחנויות החדשות הן בעיקר בפורמט המחיר, והן פועלות במרווחים גולמיים נמוכים יותר ויותר, אנו עדים להמשך השחיקה ברווחיות של הרשתות. המשך מצב זה משמעותו סכנה קיומית לרשתות", אומרת מירב איינשטיין-סיאנו, סמנכ"לית בצ'מנסקי בן שחר.
"כמה אתם?"
 דצמבר 2014
שירי כץ, אבירם כץ, תיקי גולן ויואב זהבי, Time Out
בעיר שבה נדמה שיש שף כמעט על כל תושב, הגיע הזמן לדבר במספרים. פרסי האוכל של Time Out הם זמן מצויין לשלוף את המחשבון - כמה מסעדות באמת יש בעיר הזאת? כמה מהן איטלקיות וכמה אסייתיות? כמה אתם מוכנים להוציא על ארוחות עסקיות? ובאיזה הרכב סועדים תשלמו פחות? הנתונים באדיבות צ'מנסקי בן שחר ושות' בע"מ.
"אם לא ישתנה המבנה העסקי - בעתיד הלא רחוק נחזה בקלאבמרקט 2"
 נובמבר 2014
עדי דברת-מזריץ ויורם גביזון, The Marker
לדברי תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, "שופרסל ומגה נדרשות לאסטרטגיה שיווקית מעודכנת, שתחזיר לחנויות את הצרכנים שכבר לא מאמינים להכרזות המחירים. בנוסף הן צריכות לחתוך בצורה מהותית בכוח האדם, לא רק לפטר 60-70 אנשי מטה אלא להוריד קומה. שופרסל בראשון לציון ומגה בראש העין צריכות לקחת את בניין המשרדים שלהן ופשוט לחתוך ממנו שליש".
"הרשתות הפרטיות בורחות לגדולות"
 נובמבר 2014
נורית קדוש, כלכליסט
בעוד שופרסל ומגה סוגרות סניפים ומציגות ירידה במכירות והפסדים תפעוליים חדים ברבעון השלישי, הרשתות הפרטיות ויקטורי ורמי לוי ממשיכות לצמוח. לדברי תמיר בן שחר "שתי הרשתות הגדולות 'המנמנמות' איפשרו לפרטיות לצמוח ולהגיע לנתח שוק המתקרב ל-30%."
"ענף בתי הקפה מתקרר: הסניפים עדיין מלאים - אך הלקוחות מוציאים פחות"
 נובמבר 2014
עדי דברת-מזריץ, The Marker
2014 תהיה השנה הראשונה זה כעשור שבה ענף בתי הקפה לא גדל. על פי סקירת חברת צ'מנסקי בן שחר, הפדיונות קטנו ב-5% והרשתות צמצמו במחצית את פתיחת הסניפים. "כמות האנשים לא השתנתה אבל הממוצע לסועד ירד. במקום שיישבו על 50 שקל יושבים על 30 שקל".
"דיסקאונט, אבל רק על הנייר"
 נובמבר 2014
נורית קדוש, כלכליסט
ניתוח שערכה פירמת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר מראה כיצד במקביל לעלייה במספר חנויות הדיסקאונט בעשור האחרון זינק גם מחזור המכירות בסופרמרקטים. תמיר בן שחר: "הרשתות המאורגנות מכרו אשליית דיסקאונט בחנויות שלא היו זולות".
"מי שחושב שהמחירים יירדו בעקבות חוק המזון חי באשליה"
 אוקטובר 2014
אורנה יפת, כלכליסט
"הממונה על הגבלים עסקיים הסתכל על ענף המזון בזכוכית מגדלת 'מלוכלכת'", טוען תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר. "זה שוק מאוד תחרותי שמווסת את עצמו לבד, ולכן לא היו צריכים להתערב במקטע הקמעונאות. מחירי המזון הגבוהים אל מול ברלין נובעים בעיקר מהספקים, בחלק מהמקרים לא מאפשרים יבוא חלופות לארץ ובקטגוריות מסוימות השוק ריכוזי. החוק לא ישפיע על השוק כי לא מפרקים את אסם, תנובה או יוניליוור".
יקר בישראל: "הצרכנים עברו לרשתות המוזלות, אך הן עדיין יקרות מאלה בחו"ל"
 אוקטובר 2014
עדי דברת-מזריץ, The Marker
"עד לפני עשור הצרכן הישראלי היה אדיש למדי למחיר שהוא משלם, ורק בשנה-שנתיים האחרונות הגיע לבגרות צרכנית מסוימת והבין שיש לו יכולת להשפיע. אך גם כיום הצרכן הישראלי הוא לא פעם צרכן טיפש. הוא לא יכול להמשיך להיכנס לסופר יקר ולצפות שהמחירים יירדו. אם הוא רואה שהמוצר של אסם ליד הבית שלו יקר ב-20% לעומת מחירו בסניף של רמי לוי, שיקנה אצל רמי לוי, שיקנה יותר מוצרים מהמותג הפרטי ושלא יקנה מוצרים יקרים. אבל הצרכן הישראלי בוכה וקונה", אומר תמיר בן שחר.
"חיים בסרט: מחיר הבילוי בקולנוע - עד 285 שקל למשפחה עם שני ילדים"
 אוקטובר 2014
רותי לוי, The Marker
לפי חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, מאחורי החזרה לקולנוע עומדים השינויים שחלו בענף שכללו את פתיחת המגה-קומפלקסים ובמקביל סגירה של מספר גדול של בתי קולנוע ומסכים מיושנים, בעיקר בערי הפריפריה. 2010 היוותה נקודת מפנה בשוק בתי הקולנוע הישראלי בעקבות התאוששות מקומית מהמשבר העולמי של 2008-2009 ופיתוחים טכנולוגיים חדשים בתחום התלת מימד.
"אותה העיר, אותה הרשת - פערים של עשרות אחוזים במחירים של מוצרים זהים"
 ספטמבר 2014
רותי לוי, The Marker
לדברי תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, "כצרכנים היינו מצפים ממנהלי שופרסל, למשל, שברגע שמיתגו את הסניפים בישפרו סנטר ובמודיעין סנטר באותו השם, 'שופרסל דיל', הם ינהיגו בהם רמת מחירים אחידה - בוודאי כשמדובר באותה העיר. בקסטרו לא נמצא מחיר שונה לאותה החולצה בחנות בדיזנגוף סנטר בתל אביב לעומת קניון עזריאלי בעיר, וגם לא בחיפה או בנתיבות, אז למה ברשתות המזון כן?"
"מוצרי פארם: הכי זול בקופות החולים או באינטרנט"
 ספטמבר 2014
רותי לוי, The Marker
בצ'מנסקי בן שחר אומרים כי בשנים האחרונות זיהו קופות החולים את הפוטנציאל בשוק ואת העובדה שהן אלה שמפנות בפועל את לקוחותיהן אל חנויות הפארם. לפיכך, הן מרחיבות את פרישת בתי המרקחת שלהן. כדי למנוע תחרות לבתי המרקחת שבבעלותן הן לא מאשרות לחנויות פארם שונות לקבל מרשמים של לקוחותיהן. "רשתות הפארם יכולות לעמוד בהפסדים מתרופות מרשם, מכיוון שהן מפצות את עצמן במכירת מוצרים אחרים", כותבת מירב איינשטיין סיאנו, סמנכ"לית בצ'מנסקי בן שחר.
"הרשתות בינלאומיות, המחירים ישראליים"
 אוגוסט 2014
רותי לוי, The Marker
שוק האופנה הישראלי מכניס 11.9 מיליארד שקל בשנה, ונשלט ברובו על ידי רשתות (82%). לפי חברת היעוץ הכלכלי והשיווקי צ'מנסקי בן שחר, אף שבחמש השנים האחרונות הענף אינו גדל במונחים כספיים, הרשתות גדלות על חשבון החנויות הפרטיות והרשתות הבינלאומיות בפרט מציגות צמיחה חדה ונוגסות בנתחים גדולים יותר מהעוגה.
"הצעת הפשרה של חולדאי לסער: שליש מהמרכולים בת"א לא יורשו לפעול בשבת"
 אוגוסט 2014
עדי דברת-מזריץ, The Marker
צ'מנסקי בן שחר: "מוערך כי אומדני ביקוש של קהלי יעד שונים בתתי האזורים לא בוצעו, רמת השירות בעיר "ללא הפסקה" ייפגעו, התחרות תקטן וקיימת סבירות שהמחירים לצרכן יעלו..."
"מגה פגיעה: צמצום השטחים של רשתות השיווק פוגע בקניונים"
 אוגוסט 2014
עינת פז-פרנקל ונורית קדוש, כלכליסט
מגה ביטלה הסכם לשכירת 2,500 מ"ר במרכז של בוני התיכון בכפר סבא. בעקבות זאת הודיע בנק לאומי כי היא לא עומדת בהסכם הליווי. בוני התיכון: אנו במו"מ להארכת לוחות זמנים. על הקושי של בוני התיכון למצוא שוכר עוגן שיחליף את מגה ניתן ללמוד מנתוני חברת הייעוץ השיווקי צ'מנסקי בן שחר, שממקמים את כפר סבא במקום התשיעי ברשימת עשר הערים שבהן קיימת הצפיפות הגבוהה ביותר של שטחי מסחר ביחס למשקי בית.
"בעקבות הסגירה בשבת: המרכולים בת"א צפויים לאבד כ-300 מיליון שקל בשנה
 יולי 2014
עדי דברת-מזריץ, The Marker
המכולות והקיוסקים צפויים לאבד מחצית מהמכירות שלהם בעקבות הגזירה של שר הפנים - כך עולה ממחקר של חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר עבור The Marker.
"תוכנית ההתכווצות של שופרסל: תקטין הסניפים בצומת גלילות ובקניון עזריאלי"
 יוני 2014
עדי דברת-מזריץ, The Marker
תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, אומר כי "שופרסל צריכה להחליט מהו הגודל האופטימלי לסניפים שלה. יש עדיין סניפים של שופרסל דיל בגודל 1,500 מ"ר, לצד סניפי שופרסל דיל בגודל של יותר מ-6,000 מ"ר."
"המכירות ברשתות צנחו: "בועת הקניות מתפוצצת""
 מאי 2014
עדי דברת-מזריץ TheMarker
"מתחילים להרגיש האטה במשק, השכר הריאלי אינו עולה וההוצאות של משקי הבית על מוצרים כמו דיור וחשבונות שוטפים גדלו. זה משאיר פחות כסף להוצאות על מוצרים קמעוניים." מסביר תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר ושות'
"התחרות הכניסה את הרווחים למקפיא"
 אפריל 2014
אביב לוי גלובס
התחרות הגוברת גרמה לשחיקה ברווחי יבואניות מוצרי החשמל הקמעונאיות בעשור האחרון - כך קובע סקירת שוקים, שפרסמה חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר ושות', ואשר בחן את שוק מוצרי החשמל המקומי
"לא נערכתם בזמן לטיול? בתחנת הדלק תשלמו כפול"
 אפריל 2014
רותי לוי TheMarker
סקירה שביצעה חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר ושות' מעלה כי החנויות מכניסות יחדיו כ-190 מילון שקל בחודש ומהוות מנוע צמיחה עיקרי של תחנות התדלוק בשנים האחרונות
"אנשים הפסיקו לקנות ספרים. כדי למשוך אותם הרשתות יצטרכו להיות נדיבות יותר"
 אפריל 2014
עדי דברת-מזריץ TheMarker
שוק הספרים מצוי בצומת דרכים ונשלט כיום על ידי 2 שחקנים...
"לאומי ירכוש 20% ממפעילת סינמה סיטי תמורת 100 מיליון שקל"
 מרץ 2014
מיכאל רוכוורגר, עדי דברת-מזריץ TheMarker
אחרי שנים בהם נראה היה כי הציבור נטש את בתי הקולנוע לעבר הצפיה בבית ובילויים אחרים, בשנים האחרונות הציבור הישראלי חזר אל בתי הקולנוע. מכירות כרטיסי הקולנוע גדלו ב-50% בין השנים 2006-2013. זאת לפי בדיקת חברת היעוץ צ'מנסקי בן שחר עבור TheMarker. שנת 2013 היתה שנת שיא בישראל עם מכירות של כ-14 מיליון כרטיסים , לעומת 9 מיליון כרטיסים בלבד ב-2006.
"שוק בגדי הילדים רותח - קסטרו ו-H&M הכי משתלמות"
 מרץ 2014
עדי דברת-מזריץ ורותי לוי, The Marker
"מדינת ישראל לא תוכל להכיל את ההתרחבות המאסיבית בתחום אופנת הילדים" - זהוי השורה התחתונה של סקירה שביצעה חברת המחקר צ'מנסקי בן שחר ושות' עבור The Marker
"חוזרים לשכונה: המכולות מתאגדות נגד הרשתות הגדולות"
 פברואר 2014
יונן מילס, חדשות ערוץ 10
המכולת הישנה משתנה והופכת ל: חנות נוחות או לחנות מתמחה או לפיצוציה...
"חמש רשתות שיווק חדשות נכנסו לעיר הקריות, קיימת אבולוציה בשוק הסופרמרקטים ונשאלת השאלה מי ינצח ומי יעלם?"
 פברואר 2014
מראיין אבי שמול, מנכ"ל "עושים עניין", בתוכנית רדיו 99.5
"האם הוצאות המזון ייחתכו בשנה הקרובה?"
 ינואר 2014
נורית קדוש, כלכליסט
"לדברי "צ'מנסקי בן שחר, הרשתות הגדולות תאבקנה לשמור על נתחי השוק בחנויות העירוניות: "המלחמה של שופרסל ורבוע כחול תהיה "על הבית", שכן החנויות השכונתיות שלהן הן הנפגעות העיקריות מגידול במספר החנויות של הרשתות הפרטיות"."
"שופרסל תסב את כל רוב סניפי יש לפורמט שכונתי"
 דצמבר 2013
נורית קדוש, כלכליסט
"לדברי צ'מנסקי בן שחר, לשופרסל ולמגה יש עשרות חנויות בגדלים שאינם מתאימים לפורמטים שבבסיס הרשתות. אפשר היה לצפות מהרשתות שיסגרו את החנויות האלו, אבל הן לא עושות זאת מחשש שהרשתות הפרטיות ישתלטו עליהן"
"החזית העירונית"
 דצמבר 2013
נורית קדוש, כלכליסט
"תמיר בן שחר: בעלי נכסים מבינים שתנועת הלקוחות שמייצרות רשתות כמו רמי לוי למרכז המסחרי שווה את הורדת דמי השכירות לאותן רשתות"
"התוכנית הסודית של מגה: סניפים מוזלים בתוך הערים"
 אוקטובר 2013
עדי דברת-מזריץ, The Marker
רשת מגה קמעונאות, המתמודדת עם נתח שוק מתכווץ, תחזיר את פורמט ההיפרמרקטים מגה שמחקה לפני שנתיים. "מגה ושופרסל יודעות שהמלחמה הבאה שתכריע את הכף תהיה עם כניסתן לערים של הרשתות הפרטיות, ובראשן רמי לוי, עם חנויות דיסקאונט עירוניות. כדי להימנע מזה, כבר כיום שופרסל ומגה מוכנות לשלם סכומים גבוהים למ"ר", כך אומר איתי שפרן, אנליסט בכיר בחברת הייעוץ והמחקר צ'מנסקי בן שחר.
"בעלי ארומה ישראל וקפה קפה מקבלים מהזכיינים 2-2.5 מיליון שקל בחודש"
 אוקטובר 2013
עדי דברת-מזריץ, The Marker
בעקבות השקת רשת הקפה קופיקס, שמציעה את כל התפריט במחיר אחיד של 5 שקלים, חוזרת ועולה השאלה אם רשתות הקפה יכולות להוריד את מחיריהן. לפי מחקר של חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, שתי רשתות הקפה הגדולות ביותר בישראל מכניסות מהזכיינים 24-30 מיליון שקל בשנה. הרשת השלישית בגודלה, קפה גרג, מכניסה מהזכיינים 18-24 מיליון שקל בשנה.
"למה מחירי הקפה לא יורדים: בכירים ברשתות מובילות מתאמים מהלכים עסקיים"
 אוקטובר 2013
עדי דברת-מזריץ, The Marker
"על פי עדויות, בכירים ברשתות קפה מקיימים ביניהם קשר ומשתפים פעולה. בין השאר, דנו בתגובה לפתיחת רשת קופיקס, המציעה קפה ב-5 שקלים - ומחירי הקפה נותרו ללא שינוי. לפי נתוני צ'מנסקי בן שחר, לרשת הגדולה ביותר - ארומה ישראל יש כיום 123 סניפים לעומת 91 ב-2009, הרשת השנייה בגודלה היא קפה קפה עם 120 סניפים, ואחריה קפה גרג עם 88 סניפים."
"אוכלים בתל אביב, אבל עושים קניות בחולון"
 אוקטובר 2013
נורית קדוש, כלכליסט
בדיקה ייחודית שמודדת תנועת מבקרים בשטחי מסחר חושפת את הרגלי הצריכה של תושבי תל אביב: 92% מהוצאותיהם על מסעדות הן בתוך העיר, מחצית מקניות המזון לבית נעשות מחוצה לה, והם מעדיפים את הרחובות על פני ביקור בקניונים. את הבדיקה עשתה חברה משותפת שהקימו צ'מנסקי בן שחר וחברת טרנדיט. היא מדדה במערכת חדשנית שמזהה תנועות מבקרים את כלל שטחי המסחר בעיר בחודש אוגוסט, ומיתה אותם על פי תחומי עיסוקם.
"ברכת העסק"
 ספטמבר 2013
שירי דובר, גלובס
בכל עיר יש מקומות שכמות העסקים שמוחלפת בהם מעוררת את השאלה האם מדובר בניהול לקוי או בסתם מזל נאחס. "אני לא מאמין בנאחס ובמזל", מצהיר בתוקף תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר ושות', המתמחה בכלכלת מיקום ובייעוץ אסטרטגי שיווקי לרשתות. לדבריו, לכל כישלון יש לפחות סיבה הגיונית אחת, והיא נובעת בין היתר מהתאמת סוג העסק לאזור ולאופיו, ולכל הפחות מנגישותו לקהל היעד.
"וולמארט בירכא - הכירו את המתחרה החדשה לחווית הקנייה האמריקאית"
 ספטמבר 2013
גבריאלה דוידוביץ'-ויסברג, אורה קורן, The Marker
אחרי שהפכו את הסופרמרקט בירכא למוקד עלייה לרגל לתושבי הצפון, בני משפחת חמוד מוכנים לפרויקט שאפתני אף יותר: סופרמרקט מהגדולים במזרח התיכון שייפתח בנצרת. בדרך יצטרכו להתמודד עם התחרות העזה. בעיר ובסביבתה מתגוררים 214 אלף תושבים ב-58 אלף משקי בית. כוח הקנייה החודשי של התושבים מוערך ב-117 מיליון שקל, אומרים בחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר. כוח הקנייה החודשי שבידי משקי הבית באזור תומך כלכלית ב-65-73 אלף מ"ר, כשבאזור כיום כבר יש 62 אלף מ"ר, מוסיפים בחברה.
"אפילו הספקים הגדולים חוששים מהניסוי של מגה"
 אוגוסט 2013
נורית קדוש, כלכליסט
הורדת המחירים הצפויה במגה בול, תתקבל בקרב הצרכנים בברכה, אך בשוק מטילים ספק בכך שצמצום המגוון יתקבל בהבנה. "כשיש שחקן מוביל כמו רמי לוי על משבצת המחיר והוא מציע את כל מגוון המוצרים, למה שצרכן ייכנס לרשת שבה הוא נדרש לעשות פשרות?", תוהה תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר.
"במצב השוק הנוכחי בישראל - רשת קמעונות אחת עשויה להיעלם"
 יוני 2013
עידו אפרתי, The Marker
תחרות המחירים העזה, הרחבת ההיצע של שטחי מסחר והשפעות המחאה החברתית דירדרו את הרווחיות בענף הקמעונות. המציאות הזאת טובה לצרכנים, אך מסוכנת לחלק מהרשתות. תמיר בן שחר: "אתה לא יכול גם למכור בזול וגם לשמור על רווחיות לאורך זמן". האם הסיפור של קלאבמרקט עומד לחזור על עצמו?
"קסטרו מחקה את מה שעשתה פוקס, ומבינה שהרשתות צריכות להתחזק מול הקניונים"
 מרץ 2013
עדי דברת-מזריץ וערן אזרן, The Marker
חברת קסטרו תרכוש 50% מהרשתות הודיס, טופ טן וקרולינה למקה ב-100 מיליון שקל. "שוק האופנה אינו גדל במונחים כספיים", אומר תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר. "נכנסו אליו רשתות דיסקאונט בינלאומיות רבות. כתוצאה מכך הרשתות הישראליות מבינות שהן נדרשות להתחזק מול קבוצות הקניונים. רוטר הבין את המצב ופעל להגדיל את תמהיל מוצריו".
"מלחמת הישרדות"
 פברואר 2013
חיים פלטנר, מזון פלוס
ענף הקמעונאות במלחמה. מלחמת הישרדות; בשנה האחרונה עלתה מדרגה מלחמת המחירים בין הרשתות, והצרכן הממוצע איננו שומר אמונים. הרשת הרביעית הולכת ומתחזקת ומנתוני צ'מנסקי בן שחר עולה כי בתוך זמן קצר תהווה כשליש מכלל שוק המזון.
"פריחת בתי הקולנוע בקומפלקסים"
 דצמבר 2012
יעל עבאדי, תכנית חיסכון, חדשות ערוץ 2
למרות שרבים מורידים בישראל מורידים סרטים באמצעות האינטרנט, בתי הקולנוע בישראל פורחים. בשנתיים הקרובות אמורים להיפתח עוד כ-150 אולמות בקומפלקסים ענקיים, אך עם זאת קיים חשש כי המהלך יסתיים בכישלון.
"הישראלים יחזרו לשווקים הפתוחים"
 דצמבר 2012
דליה מזורי, מעריב
"השווקים הפתוחים והרשתות המוזלות תופסים את מקומן של הרשתות", מעריך מומחה השיווק תמיר בן שחר.
"אפקט H&M"
 דצמבר 2012
אורנה יפת, כלכליסט
שנתיים וחצי אחרי כניסת H&M לישראל, שוק האופנה השתנה לחלוטין. מחירי הביגוד הנמוכים של הרשת השבדית משכו מטה גם את הרשתות המקומיות. האם הורדת המחירים ושינוי סדרי העולם נחשבים להצלחה של הרשת? לדברי תמיר בן שחר, "H&M היא לא השחקן הכי חזק בשוק, היא לא השתלטה על איזו משבצת ודחקה את כל האחרים ממנה, היא לא סמן ימני בכלום. היא עוד שחקן דיסקאונט שהצליח להכניס לשוק עשר חנויות. להבדיל, כאשר איקאה נכנסה לארץ היא הצליחה לתפוס נתח משמעותי משוק הריהוט וגרמה לכל השוק הזה להשתנות."
"הנחות כבר לא קורות בחורף"
 נובמבר 2012
אורנה יפת, כלכליסט
הגשם המאחר לבוא והמצב הקשה בענף האופנה הביאו את הרשתות לצאת השנה במבצעים אגרסיביים במיוחד על פריטי החורף. "הקמעונאים פה מבולבלים, כי באוגוסט ובספטמבר הם כבר ערכו מכירות סוף עונה על קולקציית הקיץ, ואין סתיו בישראל והיום יש 30 מעלות בחוץ, אז הם מתקשים למכור סוודרים", אומר תמיר בן שחר, מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר.
"יינות ביתן קונה את כמעט חינם ב-350 מיליון שקל
 אוקטובר 2012
יורם גביזון ועדי דברת-מזריץ, The Marker
לאחר המיזוג תהיה יינות ביתן רשת השיווק השלישית בגודלה בישראל - אחרי שופרסל וקבוצת מגה. לדברי תמיר בן שחר מצ'מנסקי בן שחר, "רמי לוי ויינות ביתן רק גדלים והולכים. במקביל, מגה נחלשת ומחזיקה בנתח שוק של 11.5% בלבד. הפער ימשיך להצטמצם לאור כך שרמי לוי שיווק השקמה ויינות ביתן מתכוונות לפתוח עוד סניפים.
"מחוללי העסקים"
 אוגוסט 2012
מיכל מרגלית, גלובס
אזור התעשייה פולג התעורר בזכות איקאה, רמת החייל מקבלת תאוצה מביה"ח אסותא ועיריית בני ברק חייבת לדיזיין סנטר את הפיכת הסביבה לשכונת העיצוב. על מגנטים שהופכים מתחמים נשכחים למרכזי מסחר מבוקשים. "המגנט איקאה, בשילוב הפיתוח בדרום נתניה, סחף אחריו רשתות נוספות בתחום הריהוט", אומר מנכ"ל חברת צ'מנסקי בן שחר, תמיר בן שחר, "זו המעשייה על כך שמספיק לפעמים ללכת אחרי עגלה עמוסת הזרעים ולהתקיים מאלה שנופלים ממנה לכביש".
"הבזארים חוזרים לאופנה"
 אוגוסט 2012
עדי דברת-מזריץ, The Marker
בעוד שהמשק סובל מהאטה כלכלית וחברות אופנה רבות נקלעות לקשיים, שוק אופנת הדיסקאונט פורח. בשלוש השנים האחרונות גדל השוק ב-50% וצפוי לגדול בעוד 25% נוספים בתוך שנתיים. תמיר בן שחר, צ'מנסקי בן שחר: "מדובר בסכנה לחנויות הפרטיות ולרשתות הארציות שלא ישכילו להבין את כללי המשחק החדשים בשוק ולהתאים את עצמן".
"הגרסה העממית והרווחית של מסעדת השף"
 אוגוסט 2012
אורנה יפת וגלי וולוצקי, כלכליסט
מסעדות מזון מהיר של שפים הן הרבה יותר מטרנד רגעי. על פי מחקר שנערך עבור כלכליסט, הן נוגסות מצד אחד בשוק של מסעדות היוקרה, ובו בזמן נותנות ביס בנתח הרווחי במיוחד של מסעדות המזון המהיר. לא במקרה, יותר ויותר שפים מוכרים פותחים גרסה זולה של המסעדות שלהם. לדברי תמיר בן שחר מצ'מנסקי בן שחר, "מקומות שלא הצליחו לייצר פדיון מספק באזורי תעסוקה, צריכים סבב נוסף של סועדים מלבד ארוחת צהריים ב-40-45 שקל. כרטיס של 'תן ביס' לא מספיק כדי שהמקום ישרוד, גם אם המסעדה מלאה".
תמיר בן שחר: "לפחות רשת מזון אחת תיפול"
 יולי 2012
יורם גביזון, The Marker
דעיכתה המתמשכת של רשת רבוע כחול והנכונות של מנהליה להודות בתבוסתה בהתמודדות בשוק החנויות המוזלות מול רשתות כמו רמי לוי וחצי חינם, החזירו לשולחן את השאלה המרחפת מעל שוק קמעונות המזון מאז קיץ 2005: האם הרווחיות השוקעת של רשתות השיווק אכן תביא לנפילתה של רשת קמעונות, כפי שקרה לרשת קלאבמרקט, או שעסקת מיזוג מסוגן של יינות ביתן-כמעט חינם ימנעו זאת?
"אחרי אבן יהודה: תושבי רמה"ש פתחו בחרם על סניף מגה בעיר"
 יולי 2012
עדי דברת-מזריץ, The Marker
לדברי תמיר בן שחר, מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, "ברמת השרון יש רק סופרמרקטים עירוניים יקרים, כמו שופרסל שלי ומגה בעיר, ואם תושבי העיר רוצים לקנות בזול עליהם לנסוע לחצי חינם וכמעט חינם בירקונים, לחצי חינם בהוד השרון או לשופרסל דיל בסינמה סיטי. במקום להפוך את החנות במורשה למוזלת ולהביא את תושבי רמת השרון אליהם, מגה עושים טעות ומבריחים את התושבים".
"שוק הקמעונאות: עדיין מרוויחים יותר מבעולם"
 יוני 2012
עידו אפרתי, The Marker
על פי נתוני צ'מנסקי בן שחר, חנויות הרשת השלישית מהוות כיום 25.7% מהשוק הקמעונאי כולו (שכולל גם מינימרקטים, מכולות, שווקים, פיצוציות וחנויות נוחות). "הרשת השלישית עדיין לא מיצתה את הפוטנציאל שלה מבחינת פריסה ופדיון, ולכן צפוי פיתוח של הרשתות האלה וגידול בהיצע", טוען מנכ"ל החברה תמיר בן שחר. עם היוודע כוונתו של לוי לרכישת סניפים של מגה, ביצעה החברה הערכה כיצד ישפיע המהלך על מיקומו בשוק.
"רמי לוי במגעים לרכישה של 53 סניפים מרשת מגה"
 יוני 2012
עדי דברת-מזריץ, The Marker
"בהנחה שרמי לוי יקנה כ-50 סניפים של מגה והפדיון שלהם יהיה דומה לזה שהוא עושה כיום בסניפים שלו, הוא יתפוס 15%-12% מהשוק ויהיה השחקן השני בגודלו. מגה לעומת זאת, תרד לנתח שוק של 7%-6% בלבד", מעריך תמיר בן שחר מצ'מנסקי בן שחר.
"מי צריך מיזוג: השופינג חוזר לרחובות"
 מאי 2012
נורית קדוש, מעריב
באר שבע כבר השקיעה 200 מיליון שקל ומתכננת להעניק הנחות בארנונה לעסקי בילוי; עיריית תל אביב הקצתה כ-30 מיליון שקל לשדרוג רחוב שינקין, וגם אבן גבירול, קינג ג'ורג' ושדרות רוטשילד עוברים רמונט; בחיפה הוקצו כ-174 מיליון שקל להתחדשות עירונית; ובמקכז ירושלים השכירות הכפילה עצמה בתוך 5 שנים. לדברי תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר "לאחר שהוקמו מרכזי מסחר מודרניים ורמות התפקוד של המסחר במרכזי הערים ירדה במשך כ-20 שנה, הקונים חוזרים אל מרכזי הערים".
"טרגדיה של טעויות"
 מאי 2012
זיו גולדפישר, זמן נתניה
מיצוב לא נכון, שירות ברמה נמוכה והתמקמות בדיוק מול היריבה החזקה. המתכנן תמיר בן שחר מסביר מה היו הגורמים שהובילו לקריסתה של קיקה.
"ריהוט מתפרק"
 מאי 2012
נורית קדוש, מעריב
לקוחות רבים של הרשתות קיקה ו-5 נגרים שילמו סכומים גבוהים ולא קיבלו את הרהיטים שרכשו. מניתוח כלכלי עולה שהמשבר בענף צפוי להעמיק. תמיר בן שחר: "בענף הריהוט מפתחים יותר מדי שטחים מסחריים לעומת כוח הקנייה. במצב כזה, של עודף היצע, כל השחקנים בענף מרגישים ירידה בפדיון".
"העונה החמה"
 מאי 2012
נורית קדוש, מעריב
בעוד פחות משבועיים תסתיים ספירת העומר ותחל באופן רשמי עונת החתונות, ולצדה אירועי קיץ רבים נוספים. מניתוח הענף, שערך תמיר בן שחר, מחברת צ'מנסקי בן שחר עבור עסקים, עולה כי 96% מהחתונות נחגגות באולמות ובגני אירועים, אך רק 32% מהציבור חוגגים שם בריתות ו-30% בלבד חוגגים בהם את בר או בת המצווה של ילדיהם. מהניתוח עולה עוד כי הענף מגלגל בשנה 8-10 מיליארד שקל וכי הוצאות משקי הבית עם אירועים יותר מהוכפלו בעשור האחרון.
"הישראלים הפכו לחכמים יותר: לא קונים פחות בגדים, אבל משלמים פחות"
 מאי 2012
אורנה יפת, כלכליסט
מחאת הקיץ אולי השפיעה על החברות בענף האופנה, אך בסופו של דבר לא היתה לגורם המרכזי שהשפיע על התנהלותן. על פי עבודה שביצעה חברת הייעוץ הכלכלי והשיווקי צ'מנסקי בן שחר, ב-2011 גלגל שוק האופנה בישראל 11.2 מיליארד שקל - ובחמש השנים האחרונות הוא צמח בכ-120 מיליון שקל בכל שנה.
"מחקר: רשתות המזון הקטנות עקפו את הגדולות"
 אפריל 2012
מירב קריסטל, ynet
הרשתות הקטנות עוקפות את הרשתות הגדולות בדרך לכיס של הצרכן, כך לפי מחקר של חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר שנערך החודש על "התפתחות הצרכן הישראלי החדש בשוק הסופרמרקטים", הכולל סקירת השוק בין 2001 ל-2011 - שנת המחאה הצרכנית. הצפי לכלל השוק הוא שמחירי המזון ימשיכו לעלות, הרווחיות של הרשתות תמשיך להישחק ואחת מהן עלולה לקרוס
"רבעון קשה למינימרקטים ולמכולות: ירידה של 7.3% בהיקף המכירות"
 אפריל 2012
עדי דברת-מזריץ, The Marker
לדברי תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, "לאור העובדה ששופרסל ומגה פותחות חנויות שכונתיות רבות, שם הרווח גדול יותר, והרשתות הפרטיות מתחילות להיכנס למרכזי הערים, כמו שראינו עם ויקטורי וכמעט חינם ונראה בקרוב גם עם רמי לוי, נוצר מצב שעוצמתם של המכולות והמינימרקטים קטנה". לדבריו, "למכולות ולמינימרקטים הקטנים יש רק דרך אחת לשרוד: להקים התארגנות משותפת ולקבל ביחד מחירים טובים יותר מהספקים".
"מה השתנה?"
 מרץ 2012
שושנה חן, ידיעות אחרונות
יותר משליש מאיתנו החליפו את מקום קניית המזון העיקרי שלהם בשנה האחרונה. וגם: המותגים הפרטיים קיבלו לגיטימציה. סקר צ'מנסקי בן שחר ופאנלס לפסח.
"תיירים בלי מלון"
 מרץ 2012
מיכל מרגלית, גלובס
פריחת התיירות לישראל, שמגלמת עדיין פוטנציאל צמיחה עצום, לא מגובה במספר בתי המלון והחדרים לתיירים. סקירה מיוחדת של צ'מנסקי בן שחר מציגה את הפערים הגדולים בין הביקוש להיצע בענף המלונאות.
"אם רשתות עשה זאת בעצמך לא ימציאו עצמן מחדש - הן לא ישרדו"
 מרץ 2012
עדי דברת-מזריץ, The Marker
רשתות עשה זאת בעצמך מוצאות עצמן בצומת דרכים: אייס הגישה באחרונה בקשה להקפאת הליכים וצפויה להירכש בידי אלקטרה, והום סנטר הרעה את תנאי התשלום לספקים. מסקירה של חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר עבור The Marker עולה כי גודל השוק של המוצרים הנמכרים ברשתות עשה זאת בעצמך עומד על 7.5-8 מיליארד שקל בשנה.
סקירת צ'מנסקי בן שחר: "בשם התחרות - עדיף שהממונה יגביל פעילות אייס בענף החשמל"
 מרץ 2012
עדי דברת-מזריץ, The Marker
רכישת רשת אייס על ידי אלקטרה תועיל לצרכן בתחילה, אך היא עלולה להאיץ את החלשת התחרות בענף החשמל בטווח הארוך - כך עולה מסקירה של חברת הייעוץ והמחקר צ'מנסקי בן שחר עבור The Marker.
"טלטלה בשווקים"
 פברואר 2012
נורית קדוש, מעריב
השווקים המרכזיים בעשור השני של שנות ה-2000 הם כבר לא מתחמים מוזנחים ומטונפים עם בסטות שבהן כל בננה מלמיליאן. היום בכל שוק שמכבד את עצמו יש מסעדות, בתי קפה, סיורי שפים, סדנאות בישול ואפילו חנויות לבגדי מעצבים. מבדיקה שערך תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר עבור עסקים עולה כי בישראל יש 33 שווקים, שני שלישים מהם קבועים ופעילים כל יום ושליש פעילים יום או יומיים בשבוע. הם משתרעים על פני 185 אלף מ"ר ומגלגלים מחזור כולל המוערך ב-4.5 מיליארד שקל בשנה.
"חוזרים לצ'כונה"
 פברואר 2012
רותי לוי ורועי צ'יקי ארד, הארץ
האם המכולת יכולה להשתנות כדי לשרוד ועדיין להשאר מכולת? "לא נכון לומר שבא הקץ על המכולות", אומר תמיר בן שחר מצ'מנסקי בן שחר ושות', חברה לייעוץ כלכלי. "אנחנו רוצים מכולת כי אנחנו רוצים את האותנטי והישן של פעם, ואם המכולות קצת יעשו מתיחת פנים ויתארגנו סביב לוגיסטיקה לאספקה משותפת, זה יעבוד. בסך הכל כולנו רוצים לחזור לצ'כונה והמרכזים השכונתיים דווקא מתחזקים. זה לא שוק שנשחק".
"רשתות רמי לוי, ויקטורי וכמעט חינם מתכוונות להשתלט על מרכזי הערים"
 פברואר 2012
עדי דברת-מזריץ, The Marker
בקרוב מאוד ייאלצו שופרסל ומגה להתמודד עם תחרות קשה מול רשתות הדיסקאונט, בשוק הרווחי ביותר שלהן - הסניפים העירוניים. תמיר בן שחר: "בתוך שלוש שנים יפתחו הרשתות הפרטיות 100 חנויות דיסקאונט במרכזי הערים".
"קולקציית מלחמה"
 ינואר 2012
עדי דברת-מזריץ, The Marker
הקניונים מלאים, הלקוחות עומדים בתור ושקיות הקניות מרשרשות, אבל רשתות האופנה נערכות לזירת קרב מדממת. מלחמת הקולבים נכנסת לשלב המתקפה. "זה שדה קרב שבו כל הרשתות מנסות לתפוס את הצרכן שנכנס למרכז המסחרי ולהיות זו שתשים לו את השקית הראשונה ביד", אומר תמיר בן שחר, מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר.
"סרט מתוק: מגה-קומפלקסים חדשים ישנו את חוויית היציאה לקולנוע"
 ינואר 2012
נורית קדוש, מעריב
ב-2010 חל גידול של כ-20% במכירת כרטיסי קולנוע. הגורמים לכך היו פיתוחים טכנולוגיים בתחום התלת-מימד ופתיחת עוד מגה-קומפלקסים שהקנו למבקרים חוויה צרכנית כוללת. בשל הקלות שבה אפשר לצפות בסרטים מהבית, על מנת לצאת לקולנוע הצרכן דורש חוויית בילוי, התרעננות במחיר שיספק תמורה נאותה לכסף. לדברי האנליסטית טל נוי מצ'מנסקי בן שחר, בית הקולנוע לבדו כבר לא מספק ונדרשת "חוויה כוללת".
"מתחם הקניות משפיע על מחיר המוצר"
 ינואר 2012
לירן דנש, תכנית חיסכון, חדשות ערוץ 2
באיזו רשת שיווק הכי משתלם לערוך קניות? התשובה לשאלה הזאת תלויה במיקום. אם מדובר בסניף שנמצא בתוך מתחם קניות המחירים יהיו נמוכים בהרבה מאשר אותו סניף של אותה רשת שממוקם בלי מתחרים מסביב.
בעלי זארה על רכישת גאפ: "נשווה מחירים לארה"ב - המוצרים יוזלו ב-20%"
 ינואר 2012
עדי דברת-מזריץ ומיכאל רוכוורגר, The Marker
לרוכש הטרי שוובל יש תוכניות גדולות להרחבת פעילות מותגי גאפ בישראל. "בכל הנוגע לגאפ אנחנו רואים פוטנציאל לפתיחה של 15-20 חנויות בתוך שלוש-ארבע שנים". בחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר מבקשים לצנן את החששות. "העסקה לא תשפיע הרבה על הענף כי זארה מחזיקה בסך הכל בכ-5% מהשוק. זה לא כמו ענף הסופרמרקטים. עם זאת, בעקבות העסקה לשחקנים הקטנים יהיה קשה יותר להתמודד מול הקניונים כי לקבוצות הגדולות יהיה הרבה יותר כוח", אומר תמיר בן שחר.
"ארבעה חודשים אחרי הפתיחה המתוקשרת: קיקה לא בועטת"
 ינואר 2012
נורית קדוש, מעריב
4 חודשים בלבד אחרי הפתיחה, שלוותה ברעש תקשורתי רב, מתקשה קיקה להתברג לרשימת הרשתות הזרות המצליחות בישראל בענף הריהוט והציוד לבית. מבדיקה שערכה עבור עסקים חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר בשיתוף מכון פאנלס עולה כי בעוד שיעור החשיפה לקיקה גבוה ורק 5% מהנסקרים לא שמעו על החנות, לא ממהרים רוכשי הרהיטים לבצע בחנות את קניותיהם.
"האם בחנויות העודפים תשלמו פחות?"
 ינואר 2012
לירן דנש, תכנית חיסכון, חדשות ערוץ 2
מרכזי האאוטלט - חנויות העודפים, צברו פופולריות גדולה בשנים האחרונות. מבטיחים לנו דגמים אופנתיים פחות וזולים יותר. אבל בדיקה מיוחדת שערכנו מגלה שבחלק גדול מהמקרים אין ממש עודפים בחנויות האלה, והמחירים זהים לאלה שבקניונים.
"מרושתים" - 2011 סיכום שנה
 דצמבר 2011
שושנה חן, ידיעות אחרונות
הרשתות הזרות התנפלו, והשוק מקצין: לפי תמיר בן שחר, מחברת צ'מנסקי בן שחר, החוקרת התנהגויות צרכנים ברשתות ובמרכזי מכירה, שוק האופנה בארץ הולך לקצוות - דיסקאונט מזה, יוקרה מזה.
"צפוף פה"
 דצמבר 2011
מיה מנע, מעריב
שוק האופנה הישראלי רווי מאי פעם. תמיר בן שחר מהחברה לייעוץ כלכלי ושיווקי צ'מנסקי בן שחר ושות', המייעץ גם לרשתות ולחברות אופנה, מסכים שיש אינפלציה בשוק האופנה, והיא מושפעת גם מהיכולות לייבא מסין ערימות בגדים בעלות נמוכה ומכניסתן של רשתות אופנה גדולות ואטרקטיביות כמו גאפ, פוראבר 21 ו-H&M. בכל זאת, הוא סבור שיש מקום לכל השחקנים בצפיפות הזאת ומציע למעצבים לשנות את כללי המשחק.
"התחרות הנמוכה עולה ביוקר גם לחרדים: פערי מחיר גדולים בין אשדוד לירושלים"
 דצמבר 2011
עדי דברת-מזריץ, The Marker
בסניף באשדוד של רשת השיווק החרדית אושר עד עולים רבים מהמוצרים עשרות אחוזים יותר מבירושלים. אושר עד: "מתחייבים להיות הזולים ביותר בכל עיר". חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר: "אושר עד כמעט לבד בשוק ה'הבי דיסקאונט' במגזר החרדי באשדוד".
"לא מהיום למחר"
 דצמבר 2011
נורית קדוש, מעריב
ביטול המכס על מוצרים מיובאים תורגש בכיסו של הצרכן רק בעוד כמה חודשים. הסיבה היא שבידי היבואנים יש מלאי סחורות שנרכש לפני הביטול. לדברי תמיר בן שחר מחברת הייעוץ השיווקי צ'מנסקי בן שחר, ביטול המכס לא יקל על הצרכן הישראלי וגובה ההוצאה השנתית למשק בית יישאר דומה להיום. "יש חשש גדול שהביטול לא יגיע לצרכן, לפחות לא במלואו", הוא אומר, "הביטול יגרום להקטנת המרווחים של היבואנים והם יצטרכו למצוא דרך לשפות את עצמם על כך".
"נעשה יותר נוח"
 דצמבר 2011
נורית קדוש, מעריב
על אף המחירים הגבוהים שוק חנויות הנוחות מתעצם ומתקרב ללקוח. רשתות גדולות כבר בדרך לפתיחת חנויות חדשות ולהגדלת מגוון המוצרים והשירותים. תמיר בן שחר: "בשונה מחנויות הנוחות הרגילות בתחנות הדלק, שגודלן 40 מ"ר בממוצע, החנויות החדשות ישתרעו על פני 300-500 מ"ר, כך שמגוון המוצרים והפדיון החודשי יגדלו מאוד".
"סוף העונה הגיע מוקדם מהצפוי לחנויות האופנה"
 דצמבר 2011
נורית קדוש, מעריב
הטמפרטורות הגבוהות בנובמבר ובדצמבר אילצו את רשתות האופנה לצאת במבצעי סוף עונה עם הנחות של עד 50% כבר עכשיו. תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר סבור כי רשתות האופנה מזמינות אופנת חורף בהיקפים גדולים מדי. "ברשתות האופנה מתקשים להשלים עם היעדר החורף בישראל זה שנים", אמר בן שחר.
"המשקולת שתעיק על מחירי המניות של רשתות השיווק"
 דצמבר 2011
יורם גביזון, The Marker
האשראי הזול שרשתות השיווק מקבלות מהספקים מתדלק את הצמיחה הפראית הצפויה, של 250-300 אלף מ"ר, בשטחי המכירה של הרשתות הקמעונאיות בשנתיים הקרובות - מה שעלול להכביד על רווחיותן גם כשהשפעת המחאה החברתית תדעך. בצ'מנסקי בן שחר צופים כי שטחי המכירה יגדלו ב-300 אלף מ"ר בשנתיים הקרובות - כלומר ב-15% בהשוואה לתחילת 2011. "המשמעות היא סכנה לקלאב מרקט מספר 2", מזהירים בצ'מנסקי בן שחר, "מספר המ"ר שנוספו גדול מתוספת כוח הקנייה".
"שופרסל משנה כיוון"
 נובמבר 2011
עדי דברת-מזריץ, The Marker
"תמה תקופה בשופרסל, שהתחילה עם האסטרטגיה של תת המותגים (דיל, ביג ושלי), שרוזנהויז עשה בזמנו והתאימה לאותה תקופה. כיום אנחנו נמצאים בפתחו של עידן חדש וכנראה דנקנר ורוזנהויז הבינו שנדרש לשנות את האסטרטגיה וצריך מנהיג אחר", אומר תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר.
"קפה אימפריה"
 נובמבר 2011
נורית קדוש, מעריב
אחרי שרשתות הקפה חדרו אפילו לתחנות הדלק וכל ישראלי למד איך לבקש את האספרסו שלו, שוק הקפה פורח כמעט כמו באיטליה. מאז 2008 כ-100 סניפים של רשתות בתי קפה נסגרו או נמכרו למפעילים חדשים, כל עולה מבדיקה שערך עבור עסקים תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר.
"עבודה עברית"
 אוקטובר 2011
עדיה פיטרמן ורותי לוי, The Marker
בשנים האחרונות יותר ויותר עסקים צעירים מתהדרים בשמות עבריים. תמיר בן שחר: "לאחר תקופה ארוכה שבה נהינו אחר האמריקניזציה - לפני כארבע שנים, בתקופת המשבר העולמי, התפכחנו ומאסנו בה. כצרכנים התחברנו לתועלת הרגשית של המוצרים וחיפשנו ערכים ומשמעות".
"פישמן יתחרה בדנקנר: מקים פארק מדע בחיפה"
 ספטמבר 2011
שירלי ששון-עזר, כלכליסט
תמיר בן שחר, מנכ"ל צ'מנסקי בן שחר, מעריך כי ההחלטה להקים פארק לתחום מדעי החיים נובעת מהביקושים הגדולים בחיפה של חברות בתחומים אלה. הסיבה לכך, מסביר בן שחר, היא האפיון של מת"ם כפארק היי-טק בלבד, שהצליח למשוך חברות ענק כמו אלביט, מיקרוסופט וגוגל, ותרם למיתוג יוקרתי של האזור.
"מי תנצח בקרב הגדול על נתניה: קיקה או איקאה?"
 ספטמבר 2011
זיו גולדפישר, מעריב
רשת ריהוט שבדית ותיקה ובינלאומית מול רשת אוסטרית קטנה וצעירה. מוצרים סטנדרטים מול מוצרים בהתאמה אישית. השקתו של סניף קיקה בנתניה הציתה מלחמה מול איקאה. תמיר בן שחר, הבעלים והמנהל של חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, שייעץ לרשת איקאה, אומר כי מדובר בתחרות בין שני שחקנים שונים לחלוטין. "איקאה היא קונגלומרט עולמי, ואילו קיקה היא רשת קטנה. זאת אימפריה בתחילת דרכה."
"לכו לפרירפריה ותשלמו ביוקר"
 ספטמבר 2011
עדי דברת-מזריץ, The Marker
לקוחות סופר-פארם בקרית שמונה משלמים עד כ-50% יותר עבור מוצרים בסניף המקומי לעומת המחירים באזור המרכז. "תושבי קרית שמונה, שגם כך נאלצים להתמודד עם כך שבפריפריה יש פחות היצע עבודה והשכר שם נמוך יותר, משלמים יותר מתושבי המרכז", אומר תמיר בן שחר, מצ'מנסקי בן שחר. "הם משלמים את המחיר על כך שאין להם חלופות. בערים שאין בהן תחרות, החברות לא מסתכלות על קהל היעד ומצבו, כי מדובר בלקוחות שבויים - וגובות מהם פרמיה".
"מסתמן: ועדת המזון תאסור על ספקים לממן הקמת סניפים של רשתות שיווק"
 אוגוסט 2011
אורה קורן ועדי דברת-מזריץ, The Marker
בדיוני ועדת המזון טענו ספקים גדולים כי הם נאלצים לממן 80% מעלויות ההקמה של סניפים חדשים. בועדה מתכננים לנתק בעלויות צולבות בין רשתות לחברות מזון ומוצרי צריכה. מנתוני צ'מנסקי בן שחר עולה כי הרשתות הגדולות והרשתות הפרטיות פתחו 94 סניפים חדשים מאז 2008.
"שינויים נוספים ברבוע כחול: מוחקת גם את פורמט מגה"
 אוגוסט 2011
עדי דברת-מזריץ, The Marker
ההודעה של רבוע כחול, כי תבטל את פורמט ההיפרמרקטים מגה, מוכיחה סופית את מה שמסתמן כבר זמן מה: בישראל אין מקום לפורמט אמצע. שוק המזון בישראל צועד לקראת שני קצוות - סניפי דיסקאונט המציעים מחירים נמוכים וסניפים שממוקמים בתוך הערים ומציעים מחירים גבוהים יותר בשל מיקומם הנוח. בשלוש השנים האחרונות רבוע כחול חווה ירידה הדרגתית בנתחי השוק (לפי נתוני צ'מנסקי בן שחר). בענף המזון מחכים לראות מה תעשה, ואם תצליח לחזור להוביל את השוק.
רמי לוי יפתח סניף בת"א: "נוריד את מחירי המזון בעיר"
 אוגוסט 2011
עדי דברת-מזריץ, The Marker
לדברי לוי, המחירים בסניף התל אביבי יהיו זהים למחירים בסניפים האחרים של הרשת והם יגרמו להורדת מחירי המזון בתל אביב ב-40%-30%. "זו תחילתה של מהפיכת מחירים בתל אביב", מעריך תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בו שחר. "יש הרבה חנויות מוזלות על גבול תל אביב, אבל קיים מחסור בהיצע של חנויות גדולות - וכנגזר מכך גם מוזלות, בתל אביב".
"נציגי רשת וול-מארט יגיעו לביקור בישראל"
 אוגוסט 2011
עדי דברת-מזריץ, The Marker
וול-מארט מפעילה היפרמרקטים שמציעים מחירים נוחים - פורמט הזוכה להצלחה רבה בישראל בשנים האחרונות. פורמט רשתות הדיסקאונט נמצא בהתרחבות מאסיבית בישראל. לפי נתוני חברת צ'מסקי בן שחר, חנויות הדיסקאונט (שופרסל דיל, מגה בול, רמי לוי שיווק השקמה, כמעט חינם וכו') מהוות כ-41% מהשוק.
"ועדת המזון בוחנת: מתן תמריצים ממשלתיים להקמת רשתות מוזלות"
 אוגוסט 2011
אורה קורן ועדי דברת-מזריץ, The Marker
בוועדה שוקלים הקמת שוק עוגן שיתחרה ברשתות עם פערי שיווק גדולים. בכיר ברשת שיווק: "אף רשת לא תשרוד בשיעורי רווחיות נמוכים יותר". גם לדברי תמיר בן שחר, מחברת הייעוץ הכלכלי והשיווקי צ'מנסקי בן שחר, לא מדובר במודל שייצא לפועל. "אין דבר כזה בעולם. אף אחד לא ירצה להשקיע בהקמה של רשת בשביל רווחים מאוד נמוכים, ולא הגיוני שהמדינה תממן משהו כזה".
"השכ"ד המסחרי עולה - והצרכן משלם יותר"
 אוגוסט 2011
עדי דברת-מזריץ, The Marker
יוקר המחיה בישראל, לטענת בכירים ברשתות המזון והאופנה, נובע מעלייה של עשרות אחוזים בדמי השכירות שהם נאלצים לשלם. תמיר בן שחר: "חברות הקניונים הגדולות ממשיכות להרוויח כסף, כי הן העלו את שכר הדירה. הבעייה היא שהרשתות צריכות להעלות את המחירים כדי להרוויח".
"הערכות: המשביר עשויה לסגת מהתוכנית להקים רשת מזון"
 יולי 2011
עדי דברת-מזריץ, The Marker
לפני כשנה וחצי הכריז מנכ"ל קבוצת המשביר לצרכן, רמי שביט, על הקמת רשת סופרמרקטים. גורמים בשוק טוענים כי באחרונה מציע שביט את הזכויות על שטחי המסחר שיועדו לסניפי הרשת. המשביר: הרשת תיפתח ב-2012. "סך הכל צפוי פיתוח של 300 אלף מ"ר בשנתיים הקרובות, כשהשוק צפוי לגדול ב-1.5-2 מיליארד שקל בשנה. כמות המ"ר המתוכנן לפיתוח גדול מתוספת כוח הקנייה. המשמעות היא שישנה סכנה לקלאבמרקט מספר שניים", אומר תמיר בן שחר מצ'מנסקי בן שחר.
"מדד מחירי המזון זינק ב-38% בעשור - בעוד השכר הממוצע במשק ירד"
 יולי 2011
עדי דברת-מזריץ, The Marker
מחקר של חברת צ'מנסקי בן שחר חושף את כובד הנטל על הצרכנים בישראל ואת הפער הגדל והולך בין יוקר המחיה ליכולת ההשתכרות. לפי המחקר, הפער בין מחירי המזון לשכר הממוצע הגיע ל-40%, ההוצאה על דיור זינקה ב-23%, וההוצאה על בריאות עלתה ב-17%.
"הארוחה הביתית התייקרה ב-30% בתוך 5 שנים"
 יולי 2011
עדי דברת-מזריץ ורינה רוזנברג, The Marker
בדיקת The Marker ואתר השוואות המחירים פרייסל מעלה כי מחירי המוצרים הבסיסיים ביותר בארוחות הביתיות שלנו, כמו חלב, קורנפלקס ושניצל, התייקרו מאז 2006 בעשרות אחוזים. יצרניות המזון: "המחיר הסופי של המוצרים אינו נקבע על ידי החברה, אלא בנקודות המכירה". תמיר בן שחר: "אנשים מוציאים את אותו סכום בקניות החודשיות, אך קונים עבורו מוצרים חלופיים במחיר נמוך יותר או מסתפקים בכמות קטנה יותר".
"חולבים אותנו" - חילופי ההאשמות סביב עליית מחירי המזון נמשכים
 יוני 2011
עדי דברת-מזריץ, The Marker
ספקי המזון טוענים כי הם נאלצים להעלות את מחירי המוצרים בעד כ-15% - רק כדי לעמוד בהנחות התכופות שמבקשות מהן רשתות השיווק. ספק בשוק המזון: "יש שתי רשתות גדולות שמחזיקות את השוק - וכל הגזירות שהן מפילות עלינו גורמות לנו להעלות מחירים". שתי רשתות המזון הגדולות בישראל מחזיקות יחדיו כ-33% מהשוק - שופרסל עם 21% ורבוע כחול עם 12% לפי נתוני חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר.
"בכירים ברשתות שיווק: ספקי מזון מוכרים למגזר הערבי במחיר נמוך יותר"
 יוני 2011
עדי דברת-מזריץ, The Marker
הפערים בין מחירי המזון במגזר היהודי ולמגזר הערבי מגיעים לעשרות אחוזים. מחירי השכירות הנמוכים שמשלמות הרשתות הערביות מסבירים חלק מהפער, אך הן גם נהנות ממחירים אטרקטיביים יותר מהספקים. תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר: "שופרסל ומגה ניסו בעבר 'להנחית' חנויות יהודיות ביישובי המגזר ונכשלו. הן לא השכילו להקים פורמט חנות ייעודי למגזר הערבי"
"יותר משנה וחצי אחרי ההשקה: גאפ עם חמש חנויות בלבד בישראל ועתידה לוט בערפל"
 מאי 2011
עדי דברת-מזריץ, The Marker
זה חצי שנה לא פתח המותג חנות חדשה בישראל והמו"מ עם קניונים לפתיחת חנויות חדשות הוקפא. בכיר בענף האופנה: "זה מותג שהלך לאיבוד". תמיר בן שחר, מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר מעריך גם הוא שגאפ "תקועה ולא ממצה את הפוטנציאל שלה. בעל הבית החליט להפסיק להפסיד, לא פותח חנויות נוספות ולא משקיע. מוטב שימכור או שיעשה משהו - ולא ישאיר את הרשת במצבה הנוכחי".
"איקאה תפסיד 100-150 מיליון שקל במכירות"
 פברואר 2011
עדי דברת-מזריץ, The Marker
מניתוח שערכה חברת צ'מנסקי בן שחר עבור The Marker עולה כי איקאה תאבד 100-150 מיליון שקל במכירות בתקופה שבה החנות במתחם פולג לא תפעל. לפי בן שחר, ההערכות מבוססות על נתוני פדיון שאיקאה פירסמה.
"נסללה הדרך להקמת הסניף השלישי של איקאה בצפון"
 ינואר 2011
מיכל מרגלית, גלובס
הוסר המכשול להקמת מרכז מסחרי של שיכון ובינוי בצומת קריית אתא. ועדת הערר המחוזית מחוז חיפה דחתה את ערעור הסוחרים המקומיים וקבעה כי בכפוף לתיקונים בתכנית, ניתן יהיה להוציא היתר בנייה למרכז המסחרי המתוכנן. היזמים יוצגו בדיון בידי חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר ועורכי הדין חיים וינטרוב, יעל אוריאלי וניר שטרן ממשרד המבורגר עברון.
"חשבון עובר ושב"
 דצמבר 2010
נורית קדוש, יוסי גרינשטיין ויהודה שרוני, מעריב
חזקיהו מקל על התנאים, הבנקים משקיעים בקמפיינים ובשירותים חדשים - וסוף סוף יש ניצני תחרות בשוק. 6%-7% מהישראלים העבירו בשנתיים האחרונות את חשבונם לבנק אחר או פתחו חשבון נוסף בבנק שלא היו לקוחותיו קודם לכן, על פי מחקר שערך עבור עסקים, תמיר בן שחר מחברת הייעוץ השיווקי צ'מנסקי בן שחר.
"אפל בדרך למתחם שרונה"
 נובמבר 2010
עופר פטרסבורג, ידיעות אחרונות
האם חנות אפל ראשונה בדרך לישראל? ל"ממון" נודע כי מו"מ מתקדם מתנהל בין יזמי מתחם שרונה בתל אביב לבין חברת איי דיגיטל, נציגת אפל בישראל, לפתיחת חנות ראשונה של החברה בארץ. מתחם שרונה החדש, בו מושקעים 300 מיליון שקל ושייפתח בתחילת 2012, נחשב מקום אטרקטיבי לפתיחת החנות בישראל. לדברי תמיר בן שחר מחברת צ'מנסקי בן שחר, שאחראית על הייעוץ למתחם, "המקום יהווה מפלט מהצפיפות העירונית ומשאונה של העיר".
"כך תחסכו 600 שקל בחודש בסופרמרקט"
 נובמבר 2010
רינה רוזנברג, The Marker
בשופרסל דיל מבטיחים ש"הכסף שלכם קונה יותר" ובמגה בול אומרים ש"פשוט לקנות בזול". הפרסומות בטלוויזיה וברדיו מפארות את המחירים הנמוכים של רשתות הדיסקאונט של שופרסל ורבוע כחול. המלחמה על כיסו של הצרכן מפנה אותנו לרוב לתת-הרשת שמציעה את המחיר הנמוך ביותר מבין שלוש תתי-הרשתות. לדברי תמיר בן שחר מחברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר, אנחנו נאלצים לשלם יותר בתת-הרשת העירונית.
"עזריאלי נפרד מהכתר"
 ספטמבר 2010
עופר פטרסבורג, אלי שמעוני ונווית זומר, ידיעות אחרונות
מליסרון הודיעה אתמול כי היא בדרך לרכישת בריטיש ישראל, שמחזיקה ב-17 קניונים ומרכזי מסחר. "נתח הולך וגדל של קניונים עומד להיות מרוכז בין שתי קבוצות", אומר תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, "שגם נוטלות את השליטה על המרכזים המוצלחים שמייצרים הכנסות יותר גדולות. הריכוז מייצר לאותן קבוצות גם יתרון תחרותי מול הרשתות הקמעונאיות, והן יכולות לכפות עליהן האם להמצא באזור מסוים ובמרכז מסוים, ולשלם גם מחירי שכר דירה גבוהים מהמקובל".
"עסקת הקניונים הגדולה" - בעלי רשתות: "העסקה - קטסטרופה עבורנו"
 ספטמבר 2010
עדי דברת-מזריץ, The Marker
בחלק מרשתות האופנה, ששוכרות 70% מהחנויות בקניונים בישראל, הביעו אתמול דאגה קשה לנוכח עסקת הרכישה של חברת בריטיש ישראל על ידי מליסרון, אם תצא לפועל. "העסקה תיצור מצב של דואפול בענף הקניונים", אמר אתמול תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר. "למליסרון ועזריאלי לא רק יהיו הרבה קניונים, אלא הן יחזיקו ברוב המרכזים הטובים ביותר".
"מתלבשים על הבית"
 אוגוסט 2010
נורית קדוש, מעריב
הטרנד החדש ברשתות האופנה הוא דווקא צלחות וסכו"ם. אבל בזמן שפוקס ו-H&O משקיעות מיליונים בכניסה לעולם כלי הבית - המתחרים הוותיקים השולטים בענף לא מתרגשים: "הם לא יישארו לאורך זמן". לדברי תמיר בן שחר מחברת הייעוץ השיווקי צ'מנסקי בן שחר, בשנות המיתון שוק הפרימיום בעולם כלי הבית התכווץ, ועתה עם הגידול ברמת החיים נרשמת בו התאוששות, הגורמת לרבים לראות בו שוק עם פוטנציאל גבוה.
"בענפי הקפה והאופנה עדיין מרגישים את המשבר - יהיו עוד רשתות שיפלו"
 אוגוסט 2010
עדי דברת-מזריץ, The Marker
כמעט בכל שבוע מתארכת רשימת הרשתות הפונות להליכים משפטיים שמסמנים את סוף דרכן. בענף חוזים כי זוהי רק תחילת הדרך - ולאחר אוקטובר יקרסו רשתות נוספות. "בשלוש השנים האחרונות נפתחו 330 אלף מ"ר שטחי מסחר", מספר תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר. "כיום צריך להיות הרבה יותר יעיל, ומי שהרווחים שלו לא מספיק גדולים - לא יכול לשרוד".
"מחקר: הרשת הרביעית מובילה את ענף הסופרמרקטים"
 אוגוסט 2010
עדי דברת-מזריץ, The Marker
מנתוני חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר עולה כי הרשתות הפרטיות וחנויות הנוחות מחזיקות ב-24% משוק הסופרמרקטים, בעוד שנתחה של שופרסל הוא 21% ונתחה של רבוע כחול - המפעילה את רשתות מגה - הוא 14%. רמי לוי שיווק השקמה היא הרשת הפרטית הגדולה בישראל.
"לחם ארז ביקשה הקפאת הליכים: בקרוב יחזרו צ'קים"
 אוגוסט 2010
עדי דברת-מזריץ, The Marker
הרשת שנקלעה לחובות של 12.4 מיליון שקל, מקווה כי הקפאת ההליכים תאפשר לה להרוויח זמן שבו תמצא משקיע שירכוש אותה. לחם ארז אינה היחידה המצויה בקשיים. בחודשים האחרונים פורסמו כמה דיווחים על קשייה של קופי בין. "קופי בין לא הלכה וניסתה לאתר מיקומים מבודלים", מסביר תמיר בן שחר מבעלי חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, המייעצת בין היתר לרשתות בתי קפה. "לא היה לה יתרון תחרותי מול מתחרותיה לסוגיהן, היא לא התאימה את הקונצפט והמוצרים לטעם הישראלי, ולא היו לה בעלים שחיו את הרשת ביום יום".
"הגזרה מתקררת"
 יולי 2010
נורית קדוש, מעריב
רשתות האופנה מתרחבות, המותגים הזרים עושים עלייה והמגוון אינסופי. כשמסתובבים בקניונים נדמה שהענף בפריחה - אבל האמת קצת שונה: השוק לא גדל, המכירות תקועות והתחרות רצחנית. באופן טבעי, קמעונאי האופנה הישראלים הגדולים ציפו כי הצטרפותם של מותגים והרחבת קהל היעד יביאו לצמיחה בשוק. אולם בדיקה שערך תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר מעלה כי ציפיות אלה התבדו.
תביעה של 5 מיליון שקל נגד קניון ארנה: "העסק קרס בגלל השיפוצים"
 יוני 2010
שלומית צור, The Marker
תביעה בסך 4.9 מיליון שקל הוגשה לאחרונה לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה נגד קניון ארנה בהרצליה על ידי חברת אורשב - מפעילת רשת המזון מנה מנה. מהתביעה שהוגשה עולה כי העסק שפעל בקניון בין השנים 2005-2008 קרס כלכלית עד שנאלץ להיסגר, בשל התנהלות הנהלת הקניון במהלך תקופת השיפוץ הממושכת שהחלה בשנת 2008 וטרם הסתיימה. לתביעה צורפה חוות דעת של חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, כי בשל השיפוצים, למנה מנה לא היתה כדאיות כלכלית להמשך פעילותה.
"מחכים רק לכם"
 אפריל 2010
שושנה חן, ידיעות אחרונות
אחרי שנגמרו התורים ב-H&M, הגיע הזמן לבדוק איזה עוד רשתות נשמח לארח בישראל. בסיוע אלון ברנר, סמנכ"ל אסטרטגיה במשרד הפרסום מקאן-אריקסון, תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, משה רוזנבלום, מנכ"ל חברת הקניונים מליסרון, פאר נדיר, מנכ"ל קניוני עזריאלי וורד בירון-שרביט, אשת עסקים שבילתה חלק גדול מהשנתיים האחרונות בחרישת קניונים ורחובות מסחריים בחו"ל במצוד אחר רשתות זרות עם פוטנציאל כניסה לישראל - בחנו 27 רשתות בינלאומיות.
"כבר לא עולים לקפה"
 מרץ 2010
נורית קדוש, מעריב
הרחנו, שתינו, אכלנו, שילמנו וגם הצצנו מאחורי הדלפק - הכל כדי לדרג עבורכם את הרשתות הכי טובות, שמגישות את המשקה הכי ממכר. בדיקה שערך תמיר בן שחר, בעל חברת הייעוץ "צ'מנסקי בן שחר", מגלה כי חיבתם של הישראלים לקפה מחוץ לבית הביאה להתפתחות מטאורית בענף: כיום תמצאו בית קפה לכל 4,900 תושבים - לעומת בית קפה אחד לכל 5,100 תושבים ב-10 ערים בארצות הברית, למשל.
"יש מספיק לכולם: חנות H&M תחדש את המלאי 5 פעמים ביום"
 מרץ 2010
נווית זומר ועופר פטרסבורג, ידיעות אחרונות
"מעולם לא היתה היסטריית קניות כמו זו של H&M", אומר תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, שעיבד את נתוני המכירות מבדיקה בעזריאלי. לפי נתוני צ'מנסקי, גאפ מכרו ביום הראשון בעזריאלי ביותר מ-300 אלף שקל. "הכנסת חנות עוגן כמו H&M מייצרת ערך גבוה לכל הקניון", אומר בן שחר, המייעץ לרשתות אופנה.
"אופנה מתפשטת"
 פברואר 2010
נורית קדוש, מעריב
אחרי כמעט עשור של קיפאון ושגרה בעולם האופנה המקומי, הרשתות הבינלאומיות מתחילות לנחות בישראל. לדברי תמיר בן שחר, מחברת הייעוץ השיווקי צ'מנסקי בן שחר, התוספת של אלפי מטרים רבועים לתחום האופנה תפגע בכל השחקנים בענף. "הולך להיות צפוף מאוד בארץ, והמשמעות היא פגיעה במכירות של הרשתות המתחרות", הוא אומר.
"זירת הקניונים נמצאת בצומת דרכים"
 פברואר 2010
עדי דברת-מזריץ, The Marker
כניסת רשתות האופנה הבינלאומיות לקניונים צפויה להשפיע משמעותית על מספר המבקרים בהם ותשנה את מעמדם בקרב הצרכנים. לדברי תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, "זירת הקניונים נמצאת בצומת דרכים משמעותית. חלק מהקניונים צריכים להמציא את עצמם מחדש. מי מהקניונים והרשתות שלא התחיל להתכונן לפני שנה, יקבל מכה".
גלובס מסכם עשור בנדל"ן - "המותגים הבינלאומיים ישנו את ענף הקניונים"
 דצמבר 2009
עינת פז-פרנקל, מיכל מרגלית וארז וולברג, גלובס
עם כניסתן של רשתות האופנה הבינלאומיות H&M ו-GAP לארץ, הורגשה בשבועות האחרונים של 2009 תזוזה של רשתות אופנה ישראליות בכל הנוגע לשטחי השכירות בקניונים. לדברי תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר, "מה ש-H&M ו-GAP יעשו לרשתות הישראליות הוא מה שעשו מנגו וזארה לרשתות הישראליות כשהן נכנסו לארץ וזו בעצם התאמת המוצר והמחיר וכן גודל החנות, כולל ה-look&feel שלה, לתחרות החדשה שלא היתה קודם."
"שנת הקמעונאות החדשה: יותר גאפ ו-H&M, פחות פוקס
 דצמבר 2009
עדי דברת-מזריץ, The Marker
מרכזי הקניות ורשתות האופנה עברו לא מעט טלטלות בעשור האחרון: לצד אינתיפאדה, פיגועים ומשבר כלכלי שהיכו ברווחים, היו גם שנות פריחה וצמיחה. דווקא עכשיו, רגע לפני ההתאוששות ואחרי שנה לא קלה, מגיעות הרשתות הבינלאומיות וטורפות את כל הקלפים.
"סופית - חנות איקאה בראשון לציון תיפתח במרס"
 דצמבר 2009
עידו אפרתי ונורית קדוש, מעריב
באיחור של יותר משנתיים ואחרי סאגה משפטית ממושכת, המתחם, בן 24 אלף מ"ר, ייפתח במעוין שורק. על פי נתונים שאספה חברת הייעוץ השיווקי צ'מנסקי בן שחר, במרחב הביקוש למעוין שורק מתגוררים כ-500 אלף משקי בית. "משקי בית אלו מוציאים 1מיליארד שקל בשנה על ריהוט ועוד כ-625 מיליון שקל בשנה על אביזרים וציוד לבית", חושף בעלי החברה תמיר בן שחר.
"מושכים אותנו באף"
 דצמבר 2009
נורית קדוש, מעריב
חשבתם שאתם שולטים בהוצאות שלכם? כשמולכם עומדים מומחי שיווק ופסיכולוגים שיודעים בדיוק איזה ריח יגרום לכם לפתוח את הארנק ואיך יוצרים את האשליה המושלמת - האמת היא שממש אין לכם סיכוי. תמיר בן שחר, יועץ שיווקי: "כשמעבירים מוצרים מהמדף לסלסלות על הרצפה, יש סיכוי גדול יותר שהצרכנים ייגשו וייקחו את המוצר - למרות שהוא לא בהוזלה".
"אין הבדל בין סופר-פארם לניו-פארם"
 אוגוסט 2009
אורלי פלג מזרחי, גלובס
תמיר בן שחר, צ'מנסקי בן שחר ושות': "סופר-פארם לא חידשה מספיק כדי להמשיך ולהיות מספר 1 בולט בשוק. על מנת להמשיך ולהצליח היא חייבת להמציא את עצמה מחדש".
"ההתקשרות בין חברת החשמל לבנק העולמי ללא מכרז - שערורייה"
 אוגוסט 2009
אבי בר-אלי, The Marker
הכלכלן דניאל צ'מנסקי תוקף בחריפות את החלטת חברת החשמל: "החברה מנסה לסנוור את עיני רשות החשמל ואת עיני הציבור; זהו גיוס של שם מפוצץ כדי לסכל את הרפורמה בשוק החשמל".
"לא תהיה נהירה לקניונים שבהם ייפתחו חנויות H&M"
 יולי 2009
רז סמולסקי, The Marker
"בירושלים לא תהיה לזה שום השפעה", אומר תמיר בן שחר, יועץ כלכלי ושיווקי למרכזי מסחר ולרשתות קמעונאיות. "קניון מלחה כל כך חזק ודומיננטי, ואין בעיר קניון גדול אחר, אז לא יהיה שינוי גדול בהרגלי הצריכה".
"הצפת מרכזי הערים בסופרמרקטים תימשך"
 מאי 2009
אורנה יפת, כלכליסט
כך מעריכה חברת המחקר צ'מנסקי בן שחר בסקירה שהגיעה לכלכליסט. כבר כיום שני שלישים מחנויות הסופרמרקט ממוקמים ברחובות הערים. במקביל עתידות להיפתח חנויות דיסקאונט מחוץ לעיר בשטח של 3,000-5,000 מ"ר.
"נקמת פקידי הבנק"
 אפריל 2009
אורנה יפת, כלכליסט
לקוחות הבנקים התעקשו לקבל שירות אישי, ואילצו את הבנקים לוותר על חלום הבנק הווירטואלי ולהתחיל לפתח פורמטים קמעונאיים חדשים. מסקרים שערכה חברת המחקר צ'מנסקי בן שחר עולה שמחצית מלקוחות הבנקים מבקרים בסניף לפחות פעם בחודש, דבר שמעיד שהאינטרנט אינו ממלא את כל צורכי הלקוח.
"כיצד ישפיע המשבר הכלכלי על שוק בתי הקפה"
 ינואר 2009
אורנה יפת, כלכליסט
שוק בתי הקפה שצמח בארבע השנים האחרונות ב-35% עתיד להיעצר השנה: קצב פתיחת הסניפים יואט משמעותית, נראה יותר מיזוגים בין רשתות וייפתחו יותר סניפים קטנים שיציעו קפה על הדרך. דבר אחד בטוח - נישאר עם הרבה ארומה. "כמו שקרה במשבר הקודם, גם השנה המשבר הכלכלי יחזק את החזקים", אומר תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת המחקר צ'מנסקי בן שחר, שערכה עבור "כלכליסט" סקירה על שוק בתי הקפה בישראל.
"מי פנוי?"
 ינואר 2009
מיכל מרגלית, גלובס
תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר אומר כי "חנויות הענק שייפתחו בקניונים המובילים יקטינו את שכר הדירה הממוצע של בעלי הקניונים, מאחר שחנויות אלה יהוו חנויות עוגן שמשלמות שכר דירה חודשי למ"ר נמוך יחסית. מאידך, פתיחתן תקטין את הסיכון שיש לבעלי הקניונים עם סגירתן הצפויה של עשרות חנויות קיימות לאור המצב הצפוי בשנת 2009".
"השנה של הרשת השלישית"
 ינואר 2009
אורנה יפת, כלכליסט
חברת המחקר צ'מנסקי בן שחר: בצד התחרות שתחריף, השנה ייפתחו עשרות סניפים של רשתות פרטיות. אם שופרסל ורבוע כחול לא יזדרזו ויפתחו סניפים, הן יאבדו את הבכורה לטובת הרשת השלישית שתופסת כיום 21% מהשוק.
"עוטף עזה: הפסד של 27 מיליון שקל לקמעונאיות בימי הלחימה הראשונים"
 דצמבר 2008
אורנה יפת, כלכליסט
בימים האחרונים המסחר הקמעונאי הושבת כמעט לחלוטין. לדברי תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת המחקר צ'מנסקי בן שחר, מתחילת הלחימה נרשם בעוטף עזה (לא כולל אשדוד) אובדן הכנסה של 20 מיליון שקל במוצרי נון-פוד, ו-7 מיליון שקל בשוק ההסעדה, שיצא מכלל פעילות. "התושבים קונים רק מוצרים ייעודיים ומוצרי פארם", אומר בן שחר. "משך השהות ברשתות הצטמצם למינימום: באים, קונים והולכים".
"הערכות: חודש לחימה יגרום לאובדן הכנסות ממסחר בסך של 225 מיליון שקל"
 דצמבר 2008
גלי ברגר, כלכליסט
לפי חברת המחקר צ'מנסקי בן שחר, "משקי הבית באזורי העימות בדרום מוציאים כחצי מיליארד שקל בחודש על מזון ומוצרים אחרים. ואולם הראשונים להיפגע יהיו מרכזים מסחריים שמוכרים מוצרי אופנה וכדומה"
"אין גשם, יש מבצעים"
 דצמבר 2008
רינה רוזנברג, The Marker
"שוק האופנה נמצא כרגע במצוקה", אומר תמיר בן שחר מבעלי חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר ושות'. "המחזורים נמוכים ויש היסטריה מוחלטת של הקניונים ושל רשתות האופנה". לדברי בן שחר, אף שניצנים של מבצעי סוף העונה נראו השנה כבר בחודש שעבר, בתחום האופנה נרשמה ירידה של 20%-25% בפדיון לעומת נובמבר 2007. "הירידה לא נבעה מההאטה בכלכלה, אלא בעיקר מכך שהחורף לא הגיע", הוא מדגיש. "לעומת זאת הירידה במכירות שצפויה בדצמבר תהיה כבר תוצאה מהמצב הכלכלי".
"חיסול ממוקד"
 נובמבר 2008
חיים הנדוורקר, The Marker
מכירות סוף העונה בניו יורק מתחילות באופן מסורתי בדצמבר, אבל המשבר הכלכלי אילץ את החנויות להציע כבר עכשיו הנחות מפליגות. "כל מי שעוסק במקרו כלכלה מדבר על האטה וצופה פחות ביקורים בקניונים ופחות קניות. הרשתות החזקות ימשיכו לשלוט ואילו החלשות ייעלמו", אומר תמיר בן שחר מבעלי חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר ושות'. לדברי בן שחר, המבצעים שאנו רואים היום בחנויות לא קשורים למשבר - אף שהוא בהחלט עומד בפתח.
"שתיקת הכרישים"
 נובמבר 2008
נורית קדוש, מעריב
בעלי רשתות האופנה היו רוצים לסגור סניפים מפסידים אבל השליטה בקניונים מרוכזת בידי אחדים - והקמעונאים מעדיפים לספוג את הנזק מאשר להסתכסך עימם. עם פרוץ המשבר הכלכלי ערך תמיר בן שחר מחברת הייעוץ השיווקי צ'מנסקי בן שחר בדיקה עבור עסקים, הנוגעת לעתיד ענף הקמעונאות.
"מקדונלד'ס פותחת סניף של מק'קפה בשדרות רוטשילד בתל אביב"
 אוקטובר 2008
אורנה יפת, כלכליסט
בישראל המצב מעט שונה. מקדונלד'ס לא שמה דגש בסניפיה על תחום הקפה, ומק'קפה אולי לא עתידה להפוך לרשת קפה בפריסה רחבה, אך אין מניעה כי ייפתחו תחת קונספט זה סניפים נוספים, בהתאם להצלחת הסניף ברוטשילד. "קיים פוטנציאל היום להקמת עוד רשת בתי קפה בישראל, למרות ההערכה שהשוק מיצה את הפוטנציאל שבו", אומר תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר.
"מי פנוי באבן גבירול?"
 אוגוסט 2008
נורית קדוש, מעריב
הסופרמרקטים העירוניים צצים כפטריות אחרי הגשם. ברחוב אבן גבירול בתל-אביב לבדו ישנם 73 מרכולים מכל הסוגים. בדיקת עסקים וצ'מנסקי בן שחר חזרה עם ממצאים מפתיעים: יש מקום לכולם, ואפילו ביקוש לעוד.
"חנויות הקונצפט מתחזקות"
 יוני 2008
רינה רוזנברג, The Marker
בשנים האחרונות קמו לרשתות חנויות הספורט מתחרות המספקות חוויית קנייה אחרת, המיועדת לצרכנים שגם עושים ספורט וגם חשוב להם להיות אופנתיים ועדכניים. אלה הן חנויות קונצפט השייכות לחברת ספורט אחת בלבד - אדידס, נייקי, פומה ואחרות - המציגות בפני הצרכן את הקולקציה המלאה של אותה חברה בלבד.
"חורף ברחובות, אביב בחנויות"
 מרץ 2008
רינה רוזנברג, The Marker
למה רשתות האופנה מזדרזות להציג קולקציית קיץ ואביב כשבחוץ עדיין קר? מומחי שיווק טוענים שניהול המלאי בישראל חובבני, אך ברשתות אומרים כי כך פועלת קמעונות האופנה בעולם, וזה מה שהלקוחות רוצים.
"סוף עונה"
 דצמבר 2007
עופר פטרסבורג, ידיעות אחרונות
איפה הימים שהטיסה לחו"ל הייתה רק תירוץ כדי לקנות בקבוק ויסקי ונעלי התעמלות פטורים ממס? שלוש שנים אחרי פתיחת נתב"ג 2000, הדיוטי פרי החדש הוא כישלון מהדהד. המחירים לא אטרקטיביים כמו פעם, בתי הקפה מושכים את רוב הלקוחות ובעלי החנויות רושמים הפסדים כבדים. ברשת סקאל החליטו לסיים את החוזה שלהם עם הדיוטי פרי לפני הזמן, ועכשיו גם ג'יימס ריצ'רדסון רוצים לעזוב...
"חיים בסרט"
 נובמבר 2007
אילנית חיות, גלובס
מה עושים ישראלים לפני ואחרי הסרט? מסתבר שלא הרבה. כמעט 75% מהם עוזבים את המקום אחרי ההקרנה לעומת שיעור זהה של אמריקנים שנוהגים להמשיך במסע בילויים וקניות. מי שמתגעגע לבתי הקולנוע האינטימיים ולא הצליח להשלים עם סגירתם לטובת קומפלקסים רחבי ידיים, יצטער לשמוע שמגמת המתחמים צפויה להתחזק ושעשרות בתי קולנוע עם 3-5 מסכים צפויים להיסגר.
"כוחן האמיתי של הרשתות הפרטיות"
 אוקטובר 2007
אילנית חיות, גלובס
בן שחר: "בגלל הפיתוח הממוקד של הפרטיות, הן שולטות בתתי-אזורים כמו השריף בעיירה: רמי לוי בירושלים, יינות ביתן בראש העין ויוחננוף ברחובות. לגדולות הרבה יותר קשה להיכנס לערים כאלה"
"שעת כושר"
 ספטמבר 2007
תמיר בן שחר ומיכל מויאל, מנהלים
מועדוני ומכוני הכושר נפתחים בכל פינה ומושכים אליהם את שוחרי הבריאות ופיתוח הגוף. מה קורה בענף? מה עתיד?, איפה כדאי וכמה צריך להשקיע בהקמת מועדון כושר? לבדוק בלי להזיע...
ענף האופנה מחכה לחורף? איך קונים סוודר כשבחוץ 30 מעלות
 ינואר 1900
שני מוזס, גלובס
"רשתות האופנה לא מתחשבות בשינויי האקלים ומתחילות מוקדם מאוד את מכירות בגדי החורף. הן מבינות שאני אקנה סוודרים ומעילים רק אם המזגן יהיה מכוון ל-15 מעלות. המכירות ממש רודפות אחרי הגשם".
הצג מאמרים
לפי שנה
חפש מאמרים טכניים
מילות מפתח
נושא
תאריך
   
זכויות שמורות  © צ'מנסקי בן שחר ושות'. נבנה ע"י כתום בניית אתרים