עמוד בית   מפת אתר   צור קשר
חיפוש
ENGLISH  
 
   

נדל''ן

 
שיאני הקניות והבילויים: רשימת הרחובות המצליחים בישראל נחשפת
 יולי 2018
עדי דברת-מזריץ, דה מרקר
"בישראל צריך לעשות מה שעושים בעולם ולהקים חברות ניהול לרחובות המסחר. יש כבר ניצנים ראשונים של עיריות שהשכילו לעשות זאת, כמו רחוב הרצל בנתניה והעיר העתיקה בחיפה, אבל מרבית הערים והרחובות עדיין נמצאים מאחור בתחום הזה", אומר תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת צ'מנסקי בן שחר.
רחובות מכפילה את גודלה בתכנון מהיר - בנייה פראית וקריסה כלכלית?
 מאי 2018
אמיתי גזית, כלכליסט
שורת תוכניות בנייה המקודמות במקביל תביא לתוספת של 37 אלף דירות לרחובות, ולהכפלת גודלה.
על פי דו"ח של חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר מנובמבר 2017 עולה כי ברחובות כבר כיום 52% מההכנסות הן מארנונה למגורים, ורק 48% ארנונה לעסקים, כך שתוספת כה מאסיבית של שטחי מגורים תטה עוד את הכף לטובת שטחי מגורים.
כולם רוצים חנויות, אף אחד לא בודק ביקושים
 אפריל 2018
גיא נרדי, גלובס
תמיר בן שחר מדגיש: "יש היום עודף היצע בשטחי מסחר, וזה קשור גם לעובדה שיותר כסף הולך לאונליין ויילך עוד יותר בגלל מדיניות השמיים הפתוחים והקניות בחו"ל"
רוצים חלל
 פברואר 2018
נויה גדז'
לדברי תמיר בן-שחר: "בשנתיים האחרונות עם פתיחת חללי עבודה WeWORK בישראל, התפשט הטרנד בכל הארץ ונפתחו 150-200 אלף מ"ר של שטחי משרדים בשיטת חללי עבודה משותפים"
אובדי אדמה
 נובמבר 2017
אריאלה רינגל הופמן, ידיעות אחורות
חקלאי כפר ביאליק שכרו עורך דין ואת תמיר בן שחר, ממשרד צ'מנסקי־בן שחר, ממשרדי התכנון הגדולים בצפון, ואת אברמוביץ'. "אנחנו לא מתווכחים עם הצורך, אנחנו מתווכחים עם הפתרון", אמרו, ובעתירה שהגישו לבג"ץ הציגו אלטרנטיבה בשטחים הפנויים בתוך הערים: 16 אלף יחידות דיור, כולל שטחים ירוקים ומוסדות ציבור, וכל זה בלי שהקבלנים יעלו להם על דונם אחד מעבר לאלף הדונמים שכבר העבירו בשנים האחרונות, שעל רובם לא נבנה דבר
קנדה ישראל מבטלת את תוכניותיה לקניון בצומת גלילות
 יוני 2017
שני מוזס, גלובס
"צומת גלילות הופך להיות מוקד משמעותי, ואם הקרקע הזאת הייתה שייכת לקבוצת עזריאלי או מליסרון והן היו יודעות שהממונה על ההגבלים העסקיים תאפשר להן לבנות שם קניון, הן היו קונות את הקרקע", מעריך תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר
האם החייך הישראלי בקפה כל כך גורמה?...
 דצמבר 2016
Mareike Enghussen
תמיר בן שחר "סטארבקס הביאו את המוצר האמריקאי ולא התאימו אותו לחייך המקומי. אבל הלקוח הישראלי מעדיף את הטעם האיטלקי האיכותי לקפה"
"איחוד הערים תל אביב ובת ים רק יעלה את מחירי הקרקעות והדירות"
 דצמבר 2016
אריק מירובסקי The Marker
במסגרת המודל שמציעה העירייה, ייבנו פרויקטים של נדל"ן מניב שצפויים להכניס שכר דירה בסך כחצי מיליארד שקל. על פי חברת הייעוץ המלווה, צ'מנסקי בן שחר, התוכנית צפויה להכניס בעוד כעשור 2 מיליארד שקל, ולעלות למדינה 700 מיליון שקל
"הלוואה עומדת לזכאים תצליח להקל על המשבר"
 נובמבר 2016
אסנת ניר, כלכליסט
ראש בית הספר לניהול במכללה האקדמית גליל מערבי, פרופ’ דניאל צ’מנסקי, אינו סבור שתוכנית מחיר למשתכן תסייע בהורדת המחירים. במקום זאת הוא מציע הלוואת מדינה בגובה ערך הקרקע: “זה מוזיל משמעותית את המחיר לרוכש ולממשלה זה לא עולה - כולם נשכרים”
"שוק מרכזי המסחר עומד לעבור שינוי מהותי, כנגזר מהשינויים בהרגלי ההתנהגות והצריכה של הצרכנים"
 ספטמבר 2016
חדשות מתם
חברת צ'מנסקי בן שחר ושות', העוסקת בייעוץ כלכלי, תכנוני ושיווקי בכל שווקי הנדל"ן ובעיצוב אסטרטגיות שיווקיות ותוכניות כלכליות. תמיר בן שחר, מספר על העבודה ומספק מספר המלצות ותחזיות לעתיד
כשל שוק: למה יזמים ממשיכים להקים מתחמי אוכל בת"א?
 יולי 2016
מיכל פלטי, גלובס
"מתחמים קולינריים הם טרנד עולמי והחשיפה היא גבוהה מאוד", אומרת מירב איינשטיין-סיאנו מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר. "ערכנו מחקר תיירותי מקיף בקרב אלפי משתתפים ורובם המוחלט ידע לומר איפה זה שורנה. הבעיה היא שגם הקהל בא לראות ולהסתובב"
הדיור המוגן ובתי האבות לא מדביקים את הביקוש
 יוני 2016
רינה רוזנברג, The Marker
כדי לעמוד בהזדקנות האוכלוסייה, הדיור המוגן ובתי האבות בישראל יצטרכו להוסיף עד 29 אלף יחידות דיור בעשר השנים הקרובות, קובע דו"ח של חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר. "בהיעדר תוכנית אב ארצית, ההיצע יהיה רלוונטי בעיקר במרכז, והפריפריה תישאר מאחור"
מה עוד קורה בבאר־שבע?
 מאי 2016
אילנה קוריאל, עופר פטרסבורג, ידיעות אחרונות
"בשנתיים הקרובות התחרות תגבר והתפקוד של מרכזי המסחר יקטן", אומר תמיר בן־שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר
פרויקט הנדל"ן הענק של רכבת ישראל
 מאי 2016
אורן דורי, The Marker
את הקונפסט, התמהיל, תחשיבי הכדאיות הכלכליים ושאת בבסיס המכרזים לפרויקטים אלו יצרה חברת צ'מנסקי בן שחר ושות'
הופכים שולחנות
 מאי 2016
דרור מרמור, גלובס נדל"ן
בשנים הקרובות צפוי שינוי בתפיסה ובשימוש בשטחי משרדים, לעובדים לא יהיו חדרים ייעודים אלה שולחנות מזדמנים. כיצד זה ישפיע על שוק המשרדים?
הדרום החדש של תל אביב
 מרץ 2016
נמרוד בוסו וחגי עמית, The Marker
בדו"ח שהכינה ב-2013 חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר עבור העירייה, היא הזהירה כי מצבה הכלכלי של העיר צפוי להידרדר בשנים הבאות, וללא התערבות חיצונית עלול להגיע לגירעון מצטבר של 2.1 מיליארד שקל עד 2035.
בדו"ח נוסף החברה יצרה פתרונות יצירתיים לבת ים במסגרת הסכם גג והתחדשות עירונית
"קפיצת המדרגה" של באר שבע - ענף המשרדים
 דצמבר 2015
מיכאלה טל, הארץ המחלקה המסחרית
תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת היעוץ צ'מנסקי בן שחר, אומר כי "המדינה הבינה/הפנימה את הצורך הלאומי לפתח את באר שבע ואת הנגב, קיבלה החלטות ומיישמת אותן. העיר וסביבתה במעמד של אזור עדיפות לאומית"
"חמש חברות נדל"ן מתחרות על 13 דונם בלב תל אביב"
 ספטמבר 2015
אורן פרוינד, כלכליסט
היועץ הכלכלי תמיר בן שחר: "האזור של הקרקע הזו הופך להיות המקום המעניין ביותר במדינת ישראל".
"תופעת המשרדים בדירות מגורים: אין מידע ואין מדיניות"
 יוני 2015
משה ליכטמן, גלובס
כחלון רוצה לעצור את תופעת המשרדים בדירות מגורים כדי להגדיל את היצע הדירות להשכרה, אבל לעיריות אין נתונים על מספר הדירות שבהן נעשה שימוש מסחרי חורג ללא היתר. על פי סקר מ-2012 של חברת הייעוץ "צ'מנסקי בן שחר", יש בישראל כ-100 אלף דירות כאלה, וניתן לפנות 50-60 אלף מהן למגדלי משרדים ולמרכזים מסחריים.
"מה עושים עם 1.5 מיליון מ"ר של משרדים להשכרה"
 ספטמבר 2014
דותן לוי, כלכליסט
באזורי הביקוש של מרכז תל אביב ורמת גן צפויה עד 2018 בנייה של 880 אלף מ"ר, ובמעטפת ייבנו עוד 630 אלף מ"ר. לפי הערכה של צ'מנסקי בן שחר, יהיה קשה למצוא שוכרים בשטחי המעטפת, מה שיוביל לירידה בדמי השכירות.
"צועדים לאט לעבר מצוקת דיור לקשישים"
 מרץ 2014
דותן לוי, כלכליסט
מספר הקשישים בישראל צפוי לגדול בצורה משמעותית בהשוואה לגידול במספר המיטות והחדרים המיועדים להם במגוון פתרונות דיור. כך עולה מעבודת היעוץ הכלכלי של חברת צ'מנסקי בן שחר ושות'.
"שוק המשרדים יוצף נראה ירידות מחירים"
 דצמבר 2013
דותן לוי, כלכליסט
"הבנייה הנרחבת של משרדים במטרופולין ת"א תוביל לכך שבתוך ארבע שנים שטחי המשרדים שישוחררו לשוק יהיו כפולים מהביקושים הצפויים, כך עולה מסקירה של צ'מנסקי בן שחר. המשמעות, לטענתם, היא שכבר מ-2014 יורגשו ירידות מחירים
"קואופ תבנה דירות מעל סניפים שכונתיים"
 יולי 2013
דותן לוי, כלכליסט
רשת קואופ ישראל מתכננת לנצל שינוי תוכניות בנייה בירושלים ולבנות על סניפיה קומות נוספות, שייצרו לה רווח לפני מס של 100 מיליון שקל. לצורך התוכנית נשכרה חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר, שהעריכה את הפוטנציאל הכלכלי של הנכסים.
"בעל הבסטה השתגע"
 פברואר 2013
רנית נחום הלוי, The Marker
השווקים העירוניים בערים הגדולות כבר מזמן לא משמשים רק לקניית ירקות ובשר. הסחורה החמה באמת בהם היא השטחים של הדוכנים עצמם, שערכם מרקיע שחקים. "שוק מחנה יהודה הוא השוק הקמעוני המוביל בישראל, ומבקרים בו 1-1.5 מיליון איש מדי חודש", מסביר מנכ"ל חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר ושות', תמיר בן שחר. "רק מחציתם ירושלמים - מה שאומר שהשוק מהווה היום אתר תיירותי מן המניין, ולכן פועלות בו כל מיני חברות המציעות סיורים מודרכים בשוק, שחלקם מלווים בסדנאות טעימות ובישולים".
"יזמים: רוויה בקניונים, ביקוש טוב למשרדים"
 פברואר 2013
אלעזר לוין, News1
יזמי נדל"ן מציעים להתרכז בבניית קניונים בערי השדה, ומתריעים על בניית-יתר במשרדים, לעומת זאת, סבורים יזמים אחרים שהביקוש ימשיך לעלות, ויחד אתו המחירים. הכלכלן תמיר בן-שחר, המתמחה בנושא קניונים: "ברור לכולם, שאין הצדקה לבנות מיליון מ"ר קניונים בחמש השנים הקרובות. יהיה ביקוש של 100 עד 150 אלף מ"ר בכל שנה".
"בונים יותר מדי למשרדים - ואין מספיק דירות למגורים"
 פברואר 2013
אורי חודי, גלובס
תמיר בן שחר, מנכ"ל צ'מנסקי בן שחר, חברה לייעוץ כלכלי, התייחס להליכי התכנון הארוכים ולחוסר הוודאות איתה מתמודדים היזמים. "יזמים בישראל מתמודדים עם אתגרים לא פשוטים - אי הוודאות של התכנון במדינת ישראל הוא אחד מהם. הרבה פעמים נעשות תוכניות שאינן רלוונטיות למאזנים של הביקוש וההיצע בשטח, לא פוגשים את המציאות. היום, יזם שרוכש קרקע לא יכול להעריך מתי יוכל להתחיל לבנות. זה נע בין 0 ל-20 שנה, ועלות המימון יקרה מאוד".
"עד 2011 היקפי הבנייה למשרדים התאימו לגידול באוכלוסייה אח"כ החלו לצמוח"
 פברואר 2013
דותן לוי, כלכליסט
לדברי תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר, "בשנים האחרונות אנחנו מדברים על תוספת של מיליון וחצי מ"ר בכל הארץ. כאשר יזם מגיע לוועדה התכנונית הוא לא יודע מה דורשים ממנו וכל דיון חדש מוסיפים לו דברים נוספים. הפרויקטים הנדלניים במדינה לא נשארים בארץ והרבה כסף בורח להשקעות במדינות בחו"ל".
"רופאי שיניים ועורכי דין ב-8 מיליון מ"ר למגורים"
 דצמבר 2012
הלית ינאי-לויזון, גלובס
לא פחות מ-100 אלף משרדים פועלים בישראל מתוך דירות מגורים. מיפוי חדש ומקיף של חברת צ'מנסקי בן שחר מגלה שרק בכפר סבא, למשל, משרדים כאלו יוכלו למלא 4-6 מגדלים ולפנות במקביל מאות דירות בתוך העיר.
"הנדל"ן העסקי באזור מחנה יהודה - הזירה החמה בירושלים בשנים הקרובות"
 אוקטובר 2012
נתן שבע, The Marker
מסקירה שערכה חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר עולה כי המחסור בשטחי מסחר בירושלים יביא להמשך המגמה של חזרת חנויות ועסקים למרכז העיר. "גידול מתמשך במספר המבקרים בבירה צפוי להביא לעלייה בדמי השכירות".
"קו הרקיע בגוש דן מתמלא במגדלים - ומחירי המשרדים כבר מתחילים לרדת"
 אוגוסט 2012
נתן שבע, The Marker
מיליון מ"ר של משרדים צפויים להיבנות באזור גוש דן בשנים הקרובות, ובענף מתחילים לחשוש ממשבר מתקרב. תמיר בן שחר, מחברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר: "כרגע אין היצע מספק של משרדים, כי מרבית הבניינים שנבנים כיום אמורים להיות מאוכלסים רק בעתיד. המועד שבו צפוי עודף של משרדים הוא בעוד שנתיים. סביר להניח כי עודף כזה יוביל לירידות מחירים".
"פרופ' צ'מנסקי: פעולות הממשלה יובילו לעליית מחירי הדירות"
 יולי 2012
אריק מירובסקי, The Marker
דני צ'מנסקי, פרופ' לכלכלה אורבנית בטכניון: "הגירעון בתקציב נפתר על ידי העלאת המע"מ - מה שישפיע על העלאת מחירי הדירות".
"מהפכה בצפון: קודם רכבות וכבישים, אחר כך מחירי הבתים"
 מאי 2012
דותן לוי וליאור גוטמן, כלכליסט
הפקקים שבהם מבלים כיום תושבי הצפון אמורים להשתחרר אם תיושם תכנית התחבורה שמתכננת המדינה. "נגישות הופכת להיות הדבר הבא בתחום התעסוקה. המקומות היותר מעניינים נדל"נית נמצאים בצמתים, אני חושב שעד היום ראו את הפוטנציאל בציר הדרומי אבל אנשים כבר מתחילים להבין שזה קורה בצפון", אומר תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר.
"הישרדות עסקים קטנים: איך להשיג את פסלון החסינות?"
 מאי 2012
תמיר בן שחר, כלכליסט
גם בעולם העסקים התחרותי, התזזיתי והדינמי נדרש לבצע מהלכים מובנים ומסודרים כדי להימנע מכשלונות
הוועידה ה-6 המרכזית לעסקים קטנים ובינוניים 2012
 מאי 2012
כלכליסט
בואו לקבל טיפים מהמנטורים של העסקים הקטנים והבינוניים
"תעלת בלאומילך בשינקין"
 פברואר 2012
אבשלום חלוץ, The Marker
"פעם שינקין היה רחוב אותנטי עם המון חנויות מיוחדות, אבל כוחות השוק עשו את שלהם", מנתח תמיר בן שחר, מנכ"ל ובעלים של חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר ושות', שמתמחה בכלכלה אורבנית ומלווה כבר שבע שנים את עירית ירושלים. "רשתות נכנסו והחליפו את החנויות המיוחדות, וקהל היעד שפוקד את הרחוב השתנה".
"שומרים על הבית"
 ינואר 2012
שי פאוזנר, שירלי ששון-עזר ורעות ברנע, כלכליסט
50 ממובילי ענף הנדל"ן בישראל - מנהלי חברות יזמיות ומבצעות, קבלנים, אנשי תכנון, מהנדסים, אדריכלים, עורכי דין ושמאים - ענו על הסקר הגדול של "כלכליסט". הם סיפקו תחזיות והערכות בנוגע למחירי הדירות, להזדמנויות בשוק ולעתיד הענף כולו, וגם דיברו על הנדל"ן האישי שלהם.
"דמי השכירות בשוק המשרדים יצנחו ב-40%"
 ינואר 2012
שירלי ששון-עזר, כלכליסט
ההצפה הצפויה בשטחי המשרדים בגוש דן עד שנת 2014 עלולה לגבות מחיר כבד מהחברות היזמיות, כך עולה מסקירת חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר. כדי להתמודד עם התחרות הגוברת יידרשו יזמים להקפיד לשנות שיטות ניהול ולהוריד את דמי השכירות.
"ירידות המחירים יימשכו עד לאביב"
 ספטמבר 2011
אריק מירובסקי, The Marker
אירופה וארה"ב נתונות במשברים חמורים; שוק ההון הישראלי רשם ירידות משמעותיות מתחילת השנה; חלקים מדו"ח ועדת טרכטנברג פורסמו ואיכזבו רבים, בייחוד בנושא הדיור; גם המצב הגיאו-אסטרטגי האזורי נראה נזיל, או יותר נכון נפיץ, ועשוי לרשום שינויים חדים. לפיכך, אומר הכלכלן פרופ' דני צ'מנסקי, שותף בחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, שקשה במיוחד לחזות כעת את העתיד הקרוב של שוק הנדל"ן.
"דמי השכירות במרכז הגבוהים ביותר בעשור"
 ספטמבר 2011
מיכל מרגלית, גלובס
שוק המשרדים נמצא בשיא מחירים - אולם בצ'מנסקי בן שחר מזהירים שירידת מחירים תחל כבר ב-2013; ארבעה מגדלים שעומדים לקראת גמר יהיו כנראה המרוויחים האחרונים מהעליות.
"שיכוני משרדים"
 אוגוסט 2011
מיכל מרגלית, גלובס
חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר המליצה לשלוש ערים לפחות לקדם את המגמה להסבת בנייני המשרדים הישנים למגורים. לדברי מנכ"ל החברה, תמיר בן שחר, "אם המדינה והעיריות ייצרו מצב שבו מצד אחד יגידו לבעלי הבניינים שמהיום הם ישלמו ארנונה, גם אם המשרד ריק, ואף ארנונה גבוהה יותר על משרדים נטושים, ומהצד השני יאפשרו ליזמים לשנות את הייעוד למגורים מכל הסוגים - דירות קטנות, לופטים, דיור מוגן, מעונות סטודנטים וכו' - נמצא את עצמנו עם אלפי, אם לא עשרות אלפי, יחידות דיור נוספות בכל הארץ מחר בבוקר".
"קן לזקן"
 יולי 2011
מיכל מרגלית, גלובס
ענף הדיור המוגן הישראלי מגלגל 1.5 מיליארד שקל בשנה והיד עוד נטויה; סקירה של צ'מנסקי בן שחר מגלה שהפוטנציאל עד סוף העשור הוא לבניית 6,000-7,000 יחידות דיור.
"עלייה במחירי הנדל"ן באזור המנהרות"
 דצמבר 2010
עופר פטרסבורג, ידיעות אחרונות
בזכות מנהרות הכרמל: זינוק של 25% במחירי הנדל"ן בשכונות הגובלות במנהרות הכרמל בחיפה. לדברי תמיר בן שחר מחברת הייעוץ הכלכלי והשיווקי צ'מנסקי בן שחר ושות', "המנהרות צפויות להעלות את מחירי הקרקעות גם בדרום חיפה, שם ניתן כבר היום למצוא תחנת רכבת, תחנת אוטובוס, מתקני ספורט, קניונים, מרכז קונגרסים וחוף ים".
"זמן טוב לשוכרים, זמן רע למשקיעים"
 נובמבר 2010
אריק מירובסקי, שלומית צור, The Marker
"אני לא מתרגש מהדו"ח של משרד האוצר על ירידות במספר העסקות שנרשמו ברבעון השלישי של השנה, ואשר לוו בירידות מחיר מסוימות", אומר יו"ר חברת צ'מנסקי בן שחר, פרופ' דני צ'מנסקי. "האטה במספר העסקות היא תהליך טבעי לאחר הרתיחה שאפיינה את שוק הנדל"ן בשנתיים האחרונות. לאחר תקופה של עליות באה תקופה של ירידות".
"הממשלה מציפה את השוק ביחידות דיור בלי לבדוק"
 נובמבר 2010
עופר פטרסבורג, ידיעות אחרונות
בענף הנדל"ן טוענים ששיווק הדירות האגרסיבי מצד משרד השיכון - כ-20 אלף יחידות מתחילת 2010 - יגרום להצפת יתר, וקרקעות יישארו ללא דורש. מנהל מקרקעי ישראל: "תפקידנו לספק את ההיצע בשוק". תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר, טוען שהממשלה מציפה בלי אבחנה. לדבריו, הדבר מלמד על היעדר מדיניות. "עושים את זה מאוחר מדי ובאופן לא הדרגתי. האנשים מבולבלים, ולא יודעים מה לעשות", הוא אומר.
"הפשפשים בורחים, הדולרים באים"
 נובמבר 2010
מיכל מרגלית, גלובס
בזמן שתל אביב מנסה כל הזמן להמציא ולהתחדש, בשוק הפשפשים הוותיק שביפו נרשמה בארבע השנים האחרונות קפיצה של פי שניים במחירי השכירות, כפי שעולה מסקירה שערכה חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר. לדברי תמיר בן שחר, מנכ"ל צ'מנסקי בן שחר, "שוק הפשפשים ואזור צפון יפו עברו מהפיכה ושדרוג שהביאו לצמיחה בפעילות הכלכלית בסביבתם".
"החל השיווק של מתחם "שרונה" בת"א"
 נובמבר 2010
מיכל מרגלית, גלובס
המתחם ממוקם בלב תל אביב מדרום לרחוב קפלן, על ציר מרכז העסקים הראשי של העיר. הוא כולל 33 מבנים טמפלרים לשימור, על פני פארק בשטח 45 דונם. כ-8,000 מ"ר יושכרו לבתי אופנה ולמעצבים, כ-5,000 מ"ר יושכרו לבתי קפה, למסעדות שף ולברים וכ-1,500 מ"ר ישמשו לגלריות ולתחומי תרבות ואמנות שונים. דמי השכירות הצפויים: עד 400 שקל למ"ר. צוות ההיגוי של הפרויקט כלל את חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר.
"באביב נראה לאן השוק הולך"
 ספטמבר 2010
אריק מירובסקי, The Marker
"התחושה שלי היא שאנו נמצאים בתקופה של חוסר ודאות, ושכרגע שום דבר לא קורה בשוק הנדל"ן", אומר הכלכלן פרופ' דני צ'מנסקי. "אם ניקח לדוגמא את חיפה, על פי כל הנתונים ועליות המחירים, היינו צריכים לראות את העיר הזו מכוסה במנופים. ואולם העובדה היא שאין כמעט כלום. המשמעות של כל זה היא, שגם אין תנועה במחירים, ואני לא רואה שינויים משמעותיים עד לאביב של שנה הבאה, אלא אם יקרה משהו דרמטי בחודשי החורף".
"דמי השכירות למשרדים: עלו בירושלים ובחיפה; ירדו בבאר שבע"
 יולי 2010
מיכל מרגלית, גלובס
ברוב המיקומים בירושלים ובחיפה חלו עליות בדמי השכירות למשרדים לאורך העשור האחרון, בעוד שבבאר שבע דווקא חלו ירידות, כך עולה מסקירה בנושא דמי השכירות למשרדים בשלוש ערים אלה שערכה חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר.
"רחוקים מהשיא"
 יולי 2010
מיכל מרגלית, גלובס
עוד מעט יחלוף עשור מאז התפוצצות בועת ההיי-טק, ועדיין רחוקים דמי השכירות למשרדים במטרופולין גוש דן מרמתם הגבוהה טרם המשבר. כך עולה מסקירה שערכה חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר בנושא דמי השכירות למשרדים.
"דיזנגוף סחר תמכור מגרש בשווי 100 מ' דולר בנתניה"
 ינואר 2010
עינת פז-פרנקל, גלובס
דיזנגוף סחר, שבבעלות אנשי העסקים אחרון שעשוע ומנשה זליכה, מציעה למכירה שני מגדלים, זאת במסגרת מכרז בינלאומי סגור, שעליו החליטה החברה לאחר שניהלה מגעים בתקופה האחרונה מול גורמים שונים למכירת המתחם. המכרז מלווה על ידי חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר.
"גלובוס גרופ שכרה 1,000 מ"ר מגב ים להקמת מתחם בתי קולנוע בחיפה"
 דצמבר 2009
מיכל מרגלית, גלובס
חודש לאחר שהגרנד קניון בחיפה החליט לפנות את רשת בתי הקולנוע גלובוס גרופ, ל"לובס" נודע כי הרשת שכרה 1,000 מ"ר בגן הקונגרסים בעיר. גלובוס מתכננת להפעיל חמישה אולמות קולנוע שיהוו מתחם קולנוע יחיד בתחומי העיר. גן הקונגרסים משתרע על פני 54 דונם והוא כולל כ-23 אלף מ"ר של שטחי תערוכות, כנסים ואירועים וכן שטחי מסחר. בימים אלה עובר גן הקונגרסים תהליך של עיצוב קונספט מחודש, אותו מבצעת חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר. את שיווק שטחי המסחר מבצעת חברת פתרונות ניהול מניב בע"מ.
גלובס מסכם עשור בנדל"ן - "בתי הקולנוע יוצאים מהקניונים ומתרכזים במתחמים"
 דצמבר 2009
מיכל מרגלית, גלובס
"כפי שקורה בעולם", אומר תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר, "גם בישראל קמו ויקומו בין שמונה לעשרה מגה קומפלקסים של בתי קולנוע. גודל המגנטים הללו מנצח בתחרות מול בתי הקולנוע הקטנים שפעלו בקניונים. יכולת בתי הקולנוע לשלם שכר דירה היא נמוכה יחסית ולפיכך בעלי הקניונים מוציאים אותם מהקניון ומכניסים תחתם שטחים שמייצרים להם דמי שכירות גבוהים הרבה יותר".
"אין עוד סימנים כי הביקוש לדירות גדל"
 אוקטובר 2009
אריק מירובסקי, The Marker
"קשה לדעת אם ריבוי המשקיעים בשוק הנדל"ן מהווה איום על יציבות השוק", אומר הכלכלן פרופ' דני צ'מנסקי בהתייחסו לדו"ח שפירסם השבוע מינהל הכנסות המדינה על השקעות בדירות בישראל. "חסר לנו מידע רב בעניין. הידיעה כי 30% מהדירות שנמכרו בחצי הראשון של השנה נרכשו כדירה שנייה ושלישית, אינה אומרת הרבה כשאין בידינו הרבה משתנים אחרים".
"המיתון בשוק המשרדים נמשך"
 ספטמבר 2009
מיכל מרגלית, גלובס
סקירה עדכנית של חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר, שמתבססת על ספירה בפועל של שטחי משרדים, מגלה כי דמי השכירות הממוצעים באזור תל אביב ירדו השנה בכ-20% וכי היקף שטחי המשרדים הריקים בעיר עומד על כ-200 אלף מ"ר, נכון לסוף אוגוסט.
"מאוד יקר אבל משתלם"
 ספטמבר 2009
מיכל מרגלית, גלובס
על פוטנציאל הפארק המסחרי שיוקם בבתי הטמפלרים שבדרום הקריה מדברים כבר שנים, אלא שאחרי שנפתחו מעטפות המכרז והתברר שהזוכים שילמו פי 3 מהערכת השמאי, עולה גם שאלת הכדאיות; גם המפסידים, מסתבר, חושבים שהמחיר מוצדק. חברת צ'מנסקי בן שחר סיפקה ייעוץ למינהל בנוגע למתחם שרונה לפני כשלוש שנים. להערכת בן שחר, "פרויקט שרונה הולך להיות אחת ההצלחות המסחריות הגדולות בישראל".
הכלכלן שצפה את עליית מחירי הנדל"ן: "המשך המשבר וקידום פרויקטים מצד הקבלנים יביאו לירידות במחירי הדירות"
 יולי 2009
אריק מירובסקי, The Marker
לפי פרופ' דני צ'מנסקי מהטכניון, הקדמת פרויקטים על ידי קבלנים ורכישת קרקעות יווסתו את עליית המחירים שנרשמה בחודשים האחרונים, אך אם המשבר יסתיים בתוך שנה וחצי - מחירי הדירות יעלו.
"דילמת המסורת והנסורת"
 יוני 2009
אורית בר-גיל, גלובס
עלות הקרקע והתדמית השלילית דוחקים בהדרגה מחוץ לערים הגדולות את המוסכים, התעשייה הזעירה ובתי המלאכה, המייצרים פעילות כלכלית לא מבוטלת ומספקים שירותים חיוניים. כולם רוצים מוסך ונגריה קרוב לבית, אך לא לגור לידם. חברת צ'מנסקי בן שחר עיצבה מודלי ביקוש והיצע בהם נבחנו מספר העוסקים בפעילויות אלה בערים שונות.
"תת רמה"
 מאי 2009
אורית בר-גיל, גלובס
לאחר ששטחי המסחר מתחת לפני הקרקע הפכו מקור לצרות, החליטו הרשויות בירושלים פשוט שלא לאשרם; עם זאת, אדריכלים ומומחים אחרים מצביעים על לא מעט דוגמאות מוצלחות בארץ ובעולם ומציעים שלא לוותר באופן גורף על המסחר התת-קרקעי, וודאי במדינה ענייה בקרקע כמו ישראל.
"העליות יתחילו בדירות הגדולות"
 מאי 2009
אריק מירובסקי, גיא ליברמן ורז סמולסקי, The Marker
לפני חצי שנה העריך הכלכלן פרופ' דני צ'מנסקי, כי בקיץ הנוכחי נתחיל לראות עליות במחירי דירות. היום הוא עדיין איתן בדעתו ומאמין שטרם יצאנו מהמיתון וכי דיווחים על עליות מחירים, כמו במדד The Marker-yad2,עדיין אינם מבשרים על קץ המיתון בשוק הנדל"ן.
"מהפך צפוני"
 ינואר 2009
נעמה קשר ותמיר בן שחר, מנהלים
חיפה "מתהפכת" - הביקוש לנדל"ן צפוי במיקומים בעיר, שעד כה לא היו מבוקשים. מה גרם לשינוי והיכן הוא יורגש? על ה-מקום והמיקום של המחר.
"הלחימה בדרום שיתקה כליל את שוק הדירות בבאר שבע"
 ינואר 2009
עידו אפרתי, מעריב
בצ'מנסקי בן שחר צפו לפני מבצע "עופרת יצוקה" כי פניה של באר שבע הם לצמיחה - שתוביל גם לביקוש משמעותי למגורים. אולם בשלב זה לא ברור כיצד המצב ישפיע על תהליכי הצמיחה בבאר שבע, שרק לאחרונה סיימה עשור קשה במיוחד.
"מנהטן בבני ברק"
 דצמבר 2008
טל כהן ותמיר בן שחר, מנהלים
אזור התעשייה של בני ברק ממוקם מסביב ומדרום לקניון איילון. בעתיד ייבנו בו כ-700 אלף מ"ר שטחי משרדים ומסחר. בשנים האחרונות כבר נבנו בו: מגדלי ב.ס.ר. 1 ו-2 בצומת הרחובות בן גוריון וששת הימים, מגדל ויטה ומגדל קונקורד של אפריקה ישראל. בקרוב ייבנו באזור מגדלי משרדים נוספים, בהם מגדל בן 65 קומות בשטחי מוסך דן, מגדל ב.ס.ר. 3 ואחרים.
"כשהמשרד עומד ריק"
 נובמבר 2008
עופר פטרסבורג, ידיעות אחרונות
ההאטה בשוק הנדל"ן הגיעה למשרדים: באחרונה מורגשת ירידה של עד 30% במחירי השכירות, ושטחי מסחר רבים עומדים בלא דורש. עוד סימן למשבר: יותר בעלי חנויות גדולות משכירים שטחי משנה בחנויות שלהם. לדברי בן שחר, יותר מ-20 רשתות אופנה ופנאי מוצעות למכירה עקב דו"חות כספיים בעייתיים, והן נדרשות להזרמת הון, אחרת תופסק פעילותן.
"שנה מהיום - המחירים יהיו נמוכים יותר"
 אוקטובר 2008
גיא ליברמן ואריק מירובסקי, The Marker
יו"ר לשכת השמאים ארז כהן צופה ירידת מחירים בשוק הנדל"ן, ולעומתו הכלכלן דני צ'מנסקי צופה שבעוד שנה המחירים יעלו. בדבר אחד הם מסכימים - קטסטרופה לא תהיה.
"מיקום מיקום מיקום?"
 ספטמבר 2008
אריאל רוזנברג, מיכל מרגלית ואורית בר-גיל, גלובס
הקלישאה הכי מוכרת בענף הנדל"ן מתארת את שילוש הקריטריונים המנצח של כל פרויקט: מיקום-מיקום-מיקום. רק שבפועל מסתבר שהמציאות מורכבת בהרבה: הצלחה או כישלון - בזכות המיקום או למרות המיקום.
"בדרך למטה"
 ספטמבר 2008
אריק מירובסקי, The Marker
התופעה הבולטת של השנה האחרונה התרחשה רק בשבועות האחרונים עם הקריסות בשוק האמריקאי. מסקנת הכלכלנים: לא לקנות דירות עכשיו, כי עקב המצב מחירי הדירות עומדים לרדת, אם כי בישראל לא צפויה קריסת מחירים. תופעות בולטות אחרות: צרות בפיצולי דירות, העלמות הלופטים ומעבר השוק לשקלים.
ראיון / תמיר בן שחר, מנכ"ל צ'מנסקי בן שחר
 ספטמבר 2008
מיכל מרגלית, גלובס
"לאורך השנים חל בקרב השוק הפרטי גידול מואץ בצורץ ובפתיחות לשירותי ייעוץ אסטרטגי-כלכלי. מחד, הצפיפות בשוקי הנדל"ן השונים מחייבת ביצוע בדיקות מפורטות, ומאידך, ההכרח ביצירת בידול ומיתוג בין הפרויקט הנבדק למתחריו מביא גם את היזמים והמנהלים בישראל לשאול שאלות מורכבות יותר".
"חולון של תקוה"
 ספטמבר 2008
מיכל מרגלית, גלובס
אזור התעשייה הגדול והאפרורי של חולון יושב על אם הדרך, אך מסתפק במוסכים ובתי מלאכה. בדיקת "גלובס" מעלה כי קיימות תוכניות אופרטיביות להשקעה במתחם בהיקף של 2 מיליארד שקל, אשר בעזרת מחלף חולון-מזרח יצטרף למאה ה-21. בן שחר: "אם העירייה תפעל לעיצוב תוכנית כלכלית ושיווקית לאזור, תוך מיתוגו, פרסומו והשקעות כספים בתשתיות, ניתן יהיה ליצור את הרצליה פיתוח של הדרום".
"עושים אקזיט"
 אוגוסט 2008
מיכל מרגלית, גלובס
המחירים הגבוהים של הנכסים, ההתמקצעות הנדרשת בנדל"ן המניב ואולי גם המשבר בענף ההיי טק מעוררים מחדש את שוק ה- Sale and Leaseback. יותר ויותר חברות מעמידות את נכסיהן למכירה, כדי לשכור אותן בחזרה מהקונה.
"חלון לחולון"
 יולי 2008
לילך משה ותמיר בן שחר, מנהלים
האם, מתי ובאילו אמצעים יהפוך אזור התעשייה בחולון להרצליה פיתוח של הדרום?
"זחילה נכונה"
 מאי 2008
צפריר רינת, The Marker
פרופ' דני צ'מנסקי: "יש גישה המקובלת גם על גורמי התכנון בישראל, והיא רואה את ההתפתחות העירונית כמעין גל המתפשט לכל הכיוונים באופן אחיד ולא משאיר מאחוריו שטחים פתוחים, אבל בפועל ערים לא מתפתחות באופן אחיד או רציף, אלא במעין קפיצות צפרדע. הן מותירות מגוון רחב של מסדרונות, מעברים, וסוגים נוספים של שטחים פתוחים."
"לאחר 10 שנים של דיונים: אושרה הקמת מרכז עסקים באור עקיבא"
 מאי 2008
מיכל מרגלית, גלובס
תמיר בן שחר: "שטח כמו זה המוצע בתכנית, שהוא פעמיים קניון רמת אביב, גדול משמעותית מהצורך של יישוב קטן כמו אור עקיבא"
"עצמאות 60 - פרויקט מיוחד"
 מאי 2008
מיכל מרגלית, גלובס
לרגל חגיגות ה-60, מציג גלובס נדל"ן את אירועי הנדל"ן המכוננים, שכוננו כאן מדינה במשך 6 עשורים.
"המחירים יעלו אך לא כמו ב-2007" - תחזיות של מנכ"לים בענף הנדל"ן המניב
 אפריל 2008
מיכל מרגלית, גלובס
תמיר בן שחר, מנכ"ל צ'מנסקי בן שחר: "עליית שכר הדירה במגדלי המשרדים צפויה ב-20% עד 25%. כמו בקניונים, גם בבנייני משרדים מובילים אנחנו נראה נכונות לשלם דמי פינוי. תופעה כזו צפויה גם בירושלים"
"מכרז לפארק עסקים נוסף בראש העין. המחיר - 197 מיליון שקל"
 אפריל 2008
מיכל מרגלית, גלובס
תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר: "לגבי מסחר, במיקום עליו מדובר במכרז החדש, אפשר תיאורטית להקים את ה"מול אוף יזראל", שהוא החלום של קבוצת עזריאלי - ידוע בשוק שגוף זה מתעניין בהקמת קניון כזה. מעבר ל"מול אוף יזראל" הדבר היחיד שאפשר לעשות שם זה את מרכז האאוטלט הגדול בישראל."
"חרדים לנדל"ן"
 מרץ 2008
תמיר בן שחר ואסף אמיר, מנהלים
משרדים "רגילים" ומשרדי חברות היי-טק נבנים וייבנו במגזר החרדי, אבל נכון להיום, רוב המשרדים פועלים מבתי התושבים במגזר.
"עיר ללא משרדים"
 ינואר 2008
אריק מירובסקי, The Marker
מדוע באשדוד, עיר של יותר מ-200 אלף תושבים, כמעט אין ביקוש למשרדים, ואילו בנתניה נרשמים ביקושים ערים? מחקר שנערך באחרונה מסביר זאת בשילוב בין כוחות שוק למדיניות עירונית...
"האם זה הזמן לקנות?"
 ינואר 2008
The Marker
האם זה הזמן לרכוש דירה, או אולי כדאי להשקיע את הכסף באפיקים אחרים ולהמשיך לשכור. איפה כדאי לקנות ומהיכן להתרחק...
"מכאן אפשר רק לעלות"
 נובמבר 2007
מיכל מויאל, מנהלים
התפתחות תשתיות התחבורה "קיצור המרחק" מהעיר אל מרכז הארץ (כביש מספר 6 והרכבת) יקל על פיתוח עסקים ועל תנועת עובדים דו-סטרית, ויהפוך את באר שבע לחלק אינטגראלי ממרקם החיים במדינה.
"חיפה עדיין לא החליטה מה היא רוצה להיות"
 ספטמבר 2007
מיכל מרגלית, כלבו
"התחלות הבנייה תקועות, מחירי הדירות שוקעים ושכר הדירה צונח.
וכשהמצב בשוק רחוק מלהיות מזהיר, לתמיר בן שחר, מנכ"ל חברת היעוץ הכלכלי צ'מנסקי-בן שחר,
יש הרבה מה להגיד. והוא גם יודע מה צריך לעשות."
"הכל זהב"
 יולי 2007
תמיר בן שחר, מיכל מויאל, מנהלים
הגלגל מסתובב מהר. אנו דואגים להורינו, ובין השאר מאתרים עבורם פתרונות מגורים ושירותים תומכים מיטביים בהתאם למצבם הפיזי והנפשי. וכמובן, תוך 20-30 שנה נידרש גם אנו לפתרונות דומים (או למוצרים חדשים שיפותחו)...
"חדשנות בכביש 4"
 מאי 2007
תמיר בן שחר וימית פרץ, מנהלים
כתוצאה משינויים בפריסת פעילויות כלכליות והעדפות מקום ומיקום, נהנה בשנים האחרונות גם אזור כביש 4 מביקושים לשטחי משרדים...
הצג מאמרים
לפי שנה
חפש מאמרים טכניים
מילות מפתח
נושא
תאריך
   
זכויות שמורות  © צ'מנסקי בן שחר ושות'. נבנה ע"י כתום בניית אתרים